Uudis

Rootsi akutootja loob Eestisse kuni 300 töökohta

Päikesepaneelid eramu katusel.Foto: Shutterstock

Rootsi energiasalvestustehnoloogia ettevõte Nilar International AB rajab Eestisse akutehase, kus saab tööd kuni 300 inimest. 

Eesti osutus asukohana valituks tänu geograafilisele ja kultuurilisele lähedusele Rootsiga ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisinvesteeringute keskuse kiirele tegutsemisele, teatas EAS.

„EASi välisinvesteeringute meeskond tutvustas meile võimalikke tehase asukohti üle Eesti. Lõplikku asukohta ei saa me hetkel veel avaldada, aga tõenäoliselt avalikustame selle suvel. Kui tehas hakkab täisvõimsusel tööle, saab seal tööd 200-300 inimest,“ ütles Nilar International AB nõukogu esimees Michael Obermayer. Uus tehas tuleb Nilari Rootsi tehasest kaks korda suurem.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti hinnangul peab Eesti fookus välisinvesteeringute riiki meelitamisel olema tööjõu tootlikkuse ja konkurentsivõime kasvul. „Akutehnoloogiad on üks prioriteet ka Euroopa Liidu väärtusahelas, mille nimel EASi välisinvesteeringute keskus on teinud tänuväärset ja edukat tööd,“ ütles Sutt.

EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Kaspar Kork ütles, et esimene kohtumine Nilari nõukogu esimehega leidis aset eelmisel kevadel ning Eesti väärtuspakkumine võideldi  teiste konkurentide seas kiirelt esirinda. 

„See projekt on hea näide sellest, kuidas innovaatilised ja ambitsioonikad teadusmahukad tööstusettevõtted teevad üha kiiremaid otsuseid ja varasemad mitme aasta pikkused investeerimisotsused tehakse nüüd ära juba vähem kui aastaga,“ ütles Kork. „Soovin tänada kõiki EASi välisinvesteeringute keskuse töötajaid, kes projektiga seotud olid, aga eriti soovin esile tuua investorkonsultant Toomas Meltsast, tänu kellele see projekt võimalikuks sai,“ lisas Kork.

Rootsi ettevõte Nilar International AB on innovaatiline akude ja salvestustehnoloogia arendaja, kelle fookuses on päikseenergia salvestamine ja energia nõudluse-pakkumise tasakaalustamine inimeste lähedal asuvates majades, kus ohutus on võtmetähtsusega. Lõpptarbijad asuvad valdavalt Põhjamaades ning Saksamaal, Beneluxi riikides, Itaalias ja Suurbritannias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.