Uudis

Saaremaa sadamaarendaja: Kogu Saaremaa kalaraha määratakse ainult “omadele”

Harry Raudvere hinnangul jagatakse Saaremaal PRIA toetusi omadale.Foto: Erakogu.

Saaremaa põhjaosas Varese sadamat arendav ettevõtja Harry Raudvere ütleb otse välja, et tema meelest suunatakse PRIA toetusrahad kohapeal “omadele” ja mängu juhib kohalik kalaärimees ja keskerakondlasest poliitik Mihkel Undrest.

Tema sõnul on Saarte Kalanduses Undrestil “tsunft” paika loksunud ja rahajagamine otsustatakse omavahel ära.

“Et kanaliseerida kõik raha oma tutvusringkonna kaudu välja,” ütles ta.

Raudvere lisas, et senised Saaremaa sadamate arendamise projektid, mis keskerakondlasest Undresti juhitud Saarte Kalanduse alt tehtud, on hinna poolest üle paisutatud.

Käärid on sees

“Vaadates, mis rahade eest nemad neid asju teevad, siis ma arvan, et siin on kolme-neljakordsed käärid sees. Nende rahadega teeks ma 4 sadamat valmis, see on siin probleem,” ütles ta.

Saaremaa vallavolikogu liige Undrest on näiteks kohapeal PRIA raha jagava MTÜ Saarte Kalandus kaudu oma perele kuuluva sadama arendamiseks saanud kokku 375 000 eurot maksumaksja raha.

“Pole siin kedagi, kes asja tõsiselt kätte võtaks ja uuriks. Kui me räägime avalikust poliitiilisest korruptsioonist – ega siis õiguskaitseorganid ei võta ette neid, kes on valitsuskoalitsioonis. Ükskõik, mis positsioonil,” viitas Raudvere Undresti keskerakondlikule kuuluvusele.

Rahageenius kirjutas esmaspäeval, et Saaremaa kalakuningat Mihkel Undresti on maksumaksja toetanud juba ligi miljoni euroga.

Undresti peale kaevanud inimesed andis kalakuningas Undrest hoopis kohtusse ning asja arutataksegi homme Tallinna Ringkonnakohtus.

Klubisse sisse saada on raske

Paarkümmend aastat Saaremaal toimetanud Raudvere on ise Undresti käest vastu näppe saanud. Raudvere arendab oma ettevõtte OÜ Adpete kaudu Saaremaa põhjaosas asuvat Varese sadamat.

Et oma sadamale toetust küsida, tahtis Raudvere oma firmaga Saaremaal PRIA rahajagamisega tegeleva MTÜ Saarte Kalandus liikmeks astuda, mille juhatuses on ka kohalik poliitik Mihkel Undrest.

Et tema firmat mitte liikmeks võtta, täpsustati Raudvere sõnul aga uute liikmete vastuvõtmise korda ja muudeti MTÜ põhikirja.

Ehkki ta uuris ka Maaeluministeeriumist, kas rahajagamise eest vastutava MTÜ uus põhikiri on üldse seaduslik ja sai vastuseks, et ei ole, lõi ta siiski käega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.