Säästunipp: lao asjad ostukorvi ja oota, kuni e-posti tuleb pakkumine

Hülga oma ostukorv ja saa soodustusiFoto: Canva

Selleks, et saada soodustust, ei pea olema sünnipäev või ootama musta reedet. Kuna e-poodides hüljatakse keskmiselt 75 protsenti ostukorvidest, on paljud poed seadistanud ostu lõpule viimiseks süsteemi, mille kaudu saad säästa.

Ostukorvi meeldetuletus

E-poodide suureks eeliseks on automaatturunduse seadistamise võimalus. Need on programmid, mis aitavad kliendil leida poest enda otsingule sarnaseid tooteid või näidata enim ostetud kaupu. Üks seadetest on ka ostukorvi meeldetuletus, milles pakutakse tihti allahindlust või lisatakse rahaline sooduskupong, et klient ostu lõpule viiks.

Näiteks võib sellise soodustuse saada Eestiski tuntud lasteasjade e-poest Babyshop.com. See on üsna kallis pood ning saatminegi pole odav: Itella toimetab kauba kohale 12.95 ja DHL 24.95 euroga. Saatmine on aga tasuta, kui ostukorvi summa ületab 300 eurot. Facebooki on loodud sealt ostlemiseks isegi omad grupid, kuna saatekulu on kallis ja koos ostes saab kauba kätte soodsamalt.

Poes lisasoodustuse saamiseks ei pea tegema midagi keerulist. Lao asjad ostukorvi ning täida andmelahtrid, kindlasti kirjuta ka oma kasutusel oleva e-posti aadress. See kõik tehtud, ära ostu veel soorita, vaid pane veebilehitseja aken kinni või liigu mõnele teisele lehele. Mõne aja pärast saabub su e-posti meeldetuletus koos allahindluskoodiga, näiteks 10 protsenti kogu ostult. 300 euro pealt säästad sel moel lausa ligi 60 eurot.

Soodustusega võidavad kõik

Keskmiselt jätab ostu pooleli kuni kolmveerand e-poodide külastajatest. E-poe pidajad on sellest vägagi teadlikud ja seetõttu on ostukorvi meeldetuletus üks kõige paremini automatiseeritud turunduskanaleid. Soodustuskood võib e-kirjaga kohale jõuda 5–30 minutit peale ostu hülgamist, teinekord saadetakse 24 tunni pärast ka meeldetuletus. Kui kirja pole tulnud, siis tasub kindlasti üle vaadata ka rämpspostikast või pakkumiste e-postkastid.

Soodustuselt võidavad kõik osapooled, sest enamasti on poes esemed müügil kõrgema juurdehindlusega kui üldlevinud 3–15 protsenti, mida soodustusena pakutakse. Pood on kasumis igal juhul, sest saab kliendi tagasi ja pakub ka kena üllatusena lisaväärtust.

Teavituse saatmine on eriti levinud poodide puhul, kes tarnivad üle maailma ning kelle kaubad on kallimad. Nendeks võivad olla brändiriided, sporditarbed või mööbel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.