Uudis

Sahinad: prantslaste hiiglaslik toidupoodide kett plaanib Eestis kanda kinnitada

Täiendatud: Auchani esindaja lükkab kuuldused ümber

Auchani toidupood.Sergei Bobylev/TASS/Scanpix

Täiendatud kl 15.40: Auchani esindaja sõnul ei vasta siiski sahinad nende laienemisest Eestisse või Baltikumi tõele.

Konkurentsiameti järelevalveosakonna juhataja asetäitja Katrin Tasa mainis Vikerraadios muuhulgas, et käivad sahinad, justkui plaanib Eesti turule Lidlile lisaks siseneda ka Prantsuse jaekett Auchan.

Rahageenius uuris erinevatelt jaekettide turuga kursis olevatelt isikutelt, kas Auchanil on tõesti Eestiga mingit sorti plaanid. Ja tõepoolest, säärased jutud liiguvad ringi küll.

Taustaks, et Auchan on maailma mõistes väga tõsiseltvõetav tegija. Jaeketil on 4084 poodi üle maailma, sh Prantsusmaal, Hispaanias, Venemaal, Portugalis, Poolas, Rumeenias, Ungaris ja Hiinas. Ettevõtte kogukäive oli mullu 50 miljardit eurot, mis edestab isegi Lidli numbreid.

Kuulduste kohaselt on Auchan huvi tundnud kogu Balti riikide turu vastu. Vastupidiselt Lidlile ei hakka nad aga siin poode ehitama, vaid plaanivad ilmselt ära osta mõne juba Baltimaades tegutseva jaeketi.

Üheks potentsiaalseks kandidaadiks pakutakse jaekettide turul Maximat, kelle kohta käivad jutud, et Baltimaade poeketti ehitatakse selleks, et see mõnele suuremale Lääne tegijale maha müüja.

Maxima Grupė UAB kommunikatsioonijuht Monika Stonkutė eitab müügiplaane. “Meil ei ole mingit plaani vähendada oma kohalolekut Eesti turul, vaid me eesmärk on olla esmaseks valikuks paljudele klientidele ning seeläbi jätkuvalt tugevdada Maxima jaeketi positsiooni Baltimaades,” ütles ta Rahageeniusele.

“Meie hinnangul toob iga võimalik uus turuletulija tervendavat konkurentsi, mis omakorda on kasulik nii tarbijatele kui ka kauplejale endale,” sõnas Stonkutė.

Auchani rahvusvaheline pressiteenistus ei vastanud Rahageeniusele kommentaaripalvele.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.