Uudis

Said jõuludeks kasutut jama? Vaata, kuidas sellest lahti saab

Kui sa ise ei soovi oma telerit ja muusikakeskust padjaga juhtida, siis äkki meeldib taoline pehme nutiaksessuaar su naabrile?

Inimestele meeldib ikka jõuludeks igasuguseid asju kinkida. Üllatavalt sageli juhtub aga, et need kingitused kinkijale mitte ei sobi. On vale värv, suurus, või lihtsalt asi, millest rõõmu ei oska tunda.

Aga ära jäta asju nurka või kappi vedelema, kus neid tõesti kellelgi vaja ei lähe. Mine ja vabane siis kasututest jõulukinkidest kasulikult.

Vii asjad uuskasutuskeskusesse

Uuskasutuskeskus aitab leida asjadele kodu, kus neid taas vaja läheb. Vastu võetakse kõik, riietest mööbli ja tehnikani, isegi filmid ja muusika. Peaasi, et asjad on terved, töötavad ja puhtad.

Kui nii on, ei jää muud üle, kui kraam kokku koguda ja mõnda uuskasutuskeskusesse viia. Lisaks on neil mitmeid kogumiskaste kaubanduskeskustes. Kui asjad on nii suured, et üksi ära viia on keeruline, saad järele tellida ka tasuta kaubiku, mis kraami minema viib.

Samuti võid viia asjad Sõbralt-sõbrale kauplustesse, mis samuti tegelevad kasutatud asjade müügiga.

Räägi inimestega, äkki kellelgi läheb vaja

Kust sa tead? Äkki su naaber on siukest roosa krokodillipildiga pusa elu aeg ihaldanud? Või kõrvallauas istuv kolleeg piidleb salamisi su uut kohvitassi, millest juues sa alati loodad, et see kogemata puruks kukub.

Tõsisemalt rääkides, siis ehk läheb mõnel su tuttaval tõesti midagi vaja, mis sul juba olemas või selga ei sobi. Ära kõhkle kraami edasi kinkimast, ja miks mitte ka annetamast.

Müü see kasutu kraam maha

Pane Facebooki kuulutus, seal leidub gruppe nii neile, kes annetada soovivad, kui ka neile, kes asju müüvad või vahetavad, gruppe nii traktoritele kui ka riietele, muusikariistadele ja raamatutele.

Ühesõnaga võid müüa Facebooki abil maha kõik, mille vähegi soovid. Kui Facebooki minna ei taha, siis mine näiteks Telliskivi kirbuturule ja äri oma kraam seal maha.

Ole ise targem

Päriselt, kui sa väga täpselt ei tea, mida inimene vajab, ära kingi talle mingeid asju. On tõenäoline, et see küünal võib ju ilus olla, aga ta jääb sellest hoolimata kappi seisma.

Ja see DVD, mis jõuludeks kingiti, tuli alles siis meelde, kui pool samast filmist oli juba Netflixist vaadatud.

Parem võta sugulaste või sõpradega koos midagi mõnusat ette ja seda mäletatakse oluliselt kauem kui Karlssoni-kujulist laulvat sigarisüütajat.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.