Uudis

Saksa odavpoekett Lidl rajab Tallinnasse 5 või 6 kauplust

Lidli supermarket Pariisi lähistel.Foto: AP Photo/Michel Euler

Eestisse laieneda plaaniv Saksa odavpoekett Lidl rajab Tallinnasse viis kuni kuus kauplust, millest ühele on juba väljastatud ehitusluba ja veel kolm on menetluses, kirjutab ERR-i uudisteportal.

Värskelt on vastu võetud ka üks detailplaneering. Lidlil on Tallinnas kokku ostetud 11 kinnistut seitsmes asukohas ehk mitmed neist kõrvuti.

Kauplusekett ei ole valmis kommenteerima, kus ja millal on plaanis esimesed kauplused avada. Kett alustas maikuus aga poejuhatajate otsimist Tallinna, Tartu, Pärnu ja Narva kauplustesse.

Tallinna linnaplaneerimise amet on väljastanud Lidl Eestile ehitusloa Lasnamäel, aadressil Tähesaju tee 4. Menetluses on veel kolm ehitusluba: üks Haaberstis, Rannamõisa tee 12a, teine Kristiines, Sõpruse puiestee ja Linnu tee ristmikule jääval Sõpruse puiestee 153 kinnistul ning kolmas Mustamäel, eskiisina Laki 27 kinnistul, mis planeeringute registris on aadressina Karjavälja 12.

Lisaks on vastu võetud detailplaneering kaht kinnistut ühendava maa-ala, Lasnamäel asuva Raadiku 11 ja Raadiku 11a kohta.

Ettevõttel on krundid ka Lasnamäel aadressil Raadiku 11a, Kristiines aadressil Lehe tänav T3 ning Põhja-Tallinnas Paavli 8, 8a ja 10. Narvas kuulub ettevõttele Kangelaste Prospekt 37a kinnistu.

Samuti on firma omanduses Tartus Kalda tee 29 asuv kinnistu ning Narvas Tallinna maantee 7 asuv maatükk. Pärnus on Lidl plaaninud kauplust rajada aadressile Riia maantee 106.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.