Uudis

Saksa pankuritena esinenud kelmid petsid naiselt välja üle 50 000 euro

Võib eeldada, et pätid ihuvad hammast ka teise samba pensionirahale, mis septembris inimeste kontodele laekub.Foto: Shutterstock

Kolmapäeval asus politsei uurima kolme kelmusjuhtumit, millest ühes sai kannatanu kahju üle 50 000 euro.

68-aastasele naisele saadeti e-kiri väidetavalt Saksamaal tegutseva DMF Bank esindajatelt, milles lubati, et raha, mille naine varem Edgedale Finance kauplemisplatvormil kaotas, on nende kontol ning naisel on võimalik see tagasi saada.

Edasine suhtlus kelmidega käis Skype’i kaudu, kus naist juhendati avama kontot veebilehel dmf-bank.com, edastama enda foto koos isikut tõendava dokumendiga. Dmf.bank.com lehel kajastus deposiit summas 87 225 dollarit, mis pidi väidetavalt kuuluma naisele. Pärast seda petsid väidetavad panga esindajad naiselt välja erinevatel ettekäänetel kaardimakseid kogusummas 53 335 eurot, kuid varem lubatud raha naine kätte ei saanud.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Politsei uurib ka juhtumit, kui 70-aastasele naisele helistati ning tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab tema kontolt raha varastada. Naisel paluti sisestada PIN-koodid, et kaitseprogramm peale panna ning naine tegigi seda. Pärast avastas naine, et tema kontolt on võetud 3127 eurot.

Samuti uurib politsei juhtumit, kui 26-aastasele naisele helistas tundmatu mees, kes esitles end Swedpanga töötajana ning ütles, et naise kontolt proovib keegi ülekannet teha. Mees küsis naiselt tema kasutajatunnust, mille naine ka ütles. Hiljem rääkis naisega teine mees, kes küsis tema isikukoodi ja käskis naisel minna läbi Smart-ID oma pangakontole ning palus kinnitada PIN1 ja PIN2 koodid. Naise kontolt kadus 770 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.