Uudis

Seadus paneb paika: kas pood võib ekslikult madala hinnaga müüdud toote tellimuse tühistada?

Sakala/Scanpix

Paar päeva tagasi müüs Apollo videomänge hinnaga, mis näis olevat liiga hea, et olla tõsi: hinnasildil seisis mitme mängu juures 0 eurot. Hiljem selgus, et tegu oli Apollo enda tehnilise veaga ja pood tühistas tellimused ning keegi tasuta mänge ei saanud.

Apollo juhtumist tõstatus küsimus: kas ja millisel juhul võib pood ekslikult madalama hinnaga märgitud toodetele tehtud tellimusi tühistada? Küsisime TTJA-lt selgitust.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti kommunikatsiooniekspert Anne-Mai Helemäe selgitas, et tehingu, mis on tehtud olulise eksimuse mõjul, võib seaduses sätestatud korras tühistada. “Seaduse kohaselt on tehing tehtud olulise eksimuse mõjul, kui eksimus tehingu tegemisel oli sellise tähtsusega, et tehingu teinud isikuga sarnane mõistlik isik ei oleks samasuguses olukorras tehingut teinud või oleks selle teinud oluliselt teistsugustel tingimustel,” sõnas ta.

Helemäe lisas, et seaduse kohaselt võib tehingu teinud isik olulise eksimuse mõjul tehtud tehingu tühistada, kui tehingu teine pool teadis või pidi teadma eksimusest ja eksinud poole eksimusse jätmine oli vastuolus hea usu põhimõttega.

“Seega, juhul kui Apollo avaldas oma veebilehel müügiks tooteid, mis ei olnud tegelikult saadaval või mida kaupleja tegelikult 0 euroga müüa ei soovinud, siis on tal võimalik tsiviilseadustiku üldosa seaduse sätetele tuginedes tellimus tühistada,” ütles Helemäe. “Kaupleja peab aga vajadusel olema suuteline eksimuse olemasolu tõendada ja põhjendama asjaolusid, miks tehing oli tehtud olulise eksimuse mõjul, näiteks kui tegemist oli tehnilise rikke või inimliku eksimusega.”‘

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.