Uudis

SEB annab aru: kuidas saab nende äpp pakkuda viipemakse limiidiks 99 eurot?

SEB panga äpp.

Geeniusega võttis ühendust SEB kliendist lugeja Alfred, kes avastas, et SEB mobiiliäpis saaks justkui seada viipemakse limiidiks 99 eurot.

“Ma teadsin, et koroona tipphetkel tõsteti limiit 50 peale ja sinna see ka jäi, aga et 99?” oli lugeja üllatunud. Rakenduses näeb see vaade välja selline:

SEB esindaja Julia Piilmann selgitas, et tegu on tegelikult hoopis järjestikuste viipemaksete maksimaalse limiidiga, mis on panga poolt pakutav lisaturvalisus.

SEB-s kehtivad viipeakaartidele kaks erinevat limiiti: esiteks seesama tuntud 50-eurone maksimaalne ühe tehingu limiit, mida koroonakriisi ajal tõsteti. See tähendab, et et viipekaardiga saab viibates teha tehingut, mis ei ületa 50 eurot. Kui tehingu summa on suurem, näiteks on poearve 53 eurot, palub terminal kasutada kiipi ja PIN-koodi.

Teine piirang on ffunktsioonides kliendi enda poolt kaardi turvalisuseks määratav limiit. “See on meie pangapoolne funktsionaalsus, mille abil saab klient tõsta enda kaardi turvalisust,” selgitas Piilmann.

Praegu on võimalik kliendil määrata järjestikuste viipetehingute limiidi summa vahemikus 5-99 eurot. Antud limiit märgib seda, mis tehingusumma järjestikuste viipetehingute tegemisel küsib terminal PIN-koodiga tehingu kinnitamist.

“Seda limiiti on kliendil võimalik muuta internetipangas, mobiilirakenduses ja pangatöötaja vahendusel,” selgitas Piilmann.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.