Uudis

SEB: Kolmandik meie klientidest ei kasuta pangakaarti ja internetipanka

SEB logoFoto: REUTERS/Chris Helgren

SEB panga uuringu kohaselt kasutab kolmandik nende klientidest vaid pankade sularaha- ja kontoriteenust ning ei kasuta pangakaarti, internetipanka ega mobiilirakendusi.

2018. aasta kevadel SEB panga kliendibaasi põhjal korraldatud uuringu kohaselt kasutab kuni 35 protsenti klientidest ainult sularaha- ja kontoriteenust, mistõttu jäävad viimaste aastate jooksul nii riigi, kui ka panganduses käivitatud uuenduslikumad teenused nende jaoks kättesaamatuks, teatas pank.

“Olukorras, kus kaks kolmandikku eestimaalastest on digitaalsed teenused omaks võtnud, on murdepunkt ühiskonnas tõenäoliselt ületatud ning digitaalseid teenuseid võtavad kasutusele ka need, kes seni seda pole teinud” ütles SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.

“Üllataval moel on digitaalseid uuendusi mittekasutavaid inimesi nii 40–50-aastaste kui ka 30- ja 20-aastaste seas. Seevastu kõige uuendusmeelsemad ja digitaalselt haritumad on inimesed vanusegrupis 26 kuni 35 eluaastat,” lisas ta.

Leppäneni sõnul iseloomustas levinud kaasaegsete autentimisvahendite nagu mobiil-ID, Smart-ID ja ID-kaardi ning mobiilirakenduste, videokõnede ja viipemaksete igapäevane kasutus enim 26- kuni 35-aastaste vanusegruppi.

Lätis kasutab vaid sularaha- ja kontoriteenust 38 protsenti riigi elanikest ning Leedus 46 protsenti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.