Uudis

SEB lõpetab Pärnu ja Lasnamäe kontorites sularahateenused

SEB logoFoto: REUTERS/Chris Helgren

Oktoobrist ei paku SEB Pärnu ega Lasnamäe kontorites enam sularahateenuseid ja raha saab panka anda ainult automaadi vahendusel.

“Sularahateenuste järkjärgulise üleviimise pangaautomaatidesse on ühelt poolt tinginud teenuste tarbimise järjepidev vähenemine, teisalt pangakontori muutumine hoiukassast nõustamiskeskuseks, kus inimesed saavad pangatöötajatelt nõu igapäevaste rahaasjade ajamisel, kindlustuse, investeerimise ja laenu teemadel,” seletas SEB kommunikatsioonijuht Julia Piilmann.

Kommunikatsioonijuhi jutu järgi on finantstoimingud kolinud järjest enam digikanalitesse ja sularaha ringleb aasta-aastalt üha vähem. “Kui 2000. aastal sai kolmandik tööealistest elanikest ja lausa 76 protsenti pensionäridest oma sissetuleku sularahas, oli loogiline, et suurema osa oste – 68 protsenti – tegid elanikud sel ajal sularahas. Tihemini maksis kaardiga vaid kuus protsenti uuringus osalenutest. 2017. aastal sai aga valdav osa inimestest oma sissetuleku pangakontole ja 70 protsenti väitis, et teeb oma igapäevased finantstoimingud kas kaardiga või digikanalites,” kirjeldas Piilmann muutusi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.