Uudis

SEB panga nimel tegutsevad petturid saadavad laviinina kõigile SMS sõnumeid andmete kätte saamiseks

SEB nimel saadetakse sõnumeid olenemata sellest kas oled klient või ei.Foto: Canva

Alates eelmisest nädalast on esile kerkinud laiaulatuslik SMS-pettus SEB panga nimel. Inimestele saadetakse erineva sisu, kuid sama mõttega sõnumeid, et nende andmeid kätte saada.

Eelmisel nädalavahetusel laekusid Geeniusele esimesed lugejakirjad kahtlase sisuga sõnumitest SEB nimel. Sõnumis seisis: “Konto on blokeeritud. Blokeeringu tühistamiseks liituge siin või teie konto suletakse,” ja selle sisu järgselt kuvati link, millel kindlasti vajutada ei tohiks.

SEB saadab üldiselt oma klientidele sõnumeid lühinumbrilt 1221, ning seal ei ole kuvatud SEB nime saatja nimes, mis petusõnumitel näiteks on. Veelenam ei tegutse pangad sellisel viisil ja ei saada selliseid sõnumeid.

Eile õhtul sain minagi petusõnumi, mis andis mõista, et mu identiteedi tuvastamine pole õnnestunud ja peaksin kuskile turvalisuse lehele minema. Kindlast petusõnumist annab mõista asjaolu, et ma ei oma SEB pangas isegi kontot.

Allikas: Sisekogu

SEB pank avaldas ka lühikese klipi, kuidas SMS-i teel levivaid pettuseid ära tunda ja ennetada:

Ka politsei on oma sotsiaalmeedias SEB panga nimel saadetavatest sõnumitest hoiatanud. Väga valvas tuleb olla igasuguste sõnumite ja kirjade osas, kus soovitakse, et saaja vajutaks võõrastele linkidele ja sisestaks kuhugi oma andmeid.

Petuskeemid on Eestis laialdaselt levinud ja nende hoog ei näi raugevat. Petetakse nii telefoni teel kui ka sõnumite teel ja ühtlasi otsitakse suhtlusäppide või kohtinguäppide kaudu ohvreid. Kahtluse korral tuleks alati helistada politseisse või oma panka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.