Milles probleemid olid?
Esiteks rikkus pank finantinspektsiooni teatel 2017. aasta sügisest 2019. aasta sügiseni andmete registreerimise ja säilimise kohustust. Samal ajaperioodil oli probleeme ka tegeliku kasusaaja tuvastamisega ehk välja selgitamisega, kes tegelikult firmat omab.
Samadel aastatel leidis finantsinspektsioon probleeme ka nõuete mittejärgimisega seoses hoolsusmeetmete kohaldamisega ärisuhte seirel – see bürokraatlikuna kõlav nõue tähendab, et pangal on kohustus oma kliendi tehinguid jälgida, et tuvastada kliendi võimalikud tehingud, mis on seotud kuritegeliku tegevusega.
Samuti ei järginud pank 2018. aasta detsembrist 2019. aasta septembrini nõudeid seoses teatamiskohustuse täitmisega rahapesu ja terrorismi rahastamise kahtluse korral, teatas finantsinspektsioon – ehk ei antud ametivõimudele võimalikest probleemidest korrektselt teada.
Trahv võib veelgi suureneda
SEB peab tuvastatud puudused kõrvaldama hiljemalt kuue kuu jooksul. Kui pank pole poole aasta pärast ettekirjutuses sätestatud kohustusi täitnud või on neid ebakohaselt täitnud, siis on finantsinspektsioonil õigus määrata pangale sunniraha 32 000 eurot ja iga järgneva sama või sarnase rikkumise korral 100 000 eurot.
SEB-l on soovi korral võimalik väärteootsuse peale esitada 15 päeva jooksul ka kaebus.