Uudis

See aasta e-MTAsse läbi internetipanga enam ei saa

Ära jäta dokumentide uuendamist viimasele minutile.Foto: Maksu- ja tolliamet

Maksu- ja tolliameti e-büroo teenusejuht Britta Kase rääkis, et sellest aastast enam e-MTA lehele läbi internetipanga siseneda ei saa, mistõttu oleks hea üle kontrollida oma dokumentide kehtivusajad ja PIN-koodide olemasolu.

Järgmise kuu 15. veebruaril algab tuludeklaratsiooni esitamine veebis ning dokumentide ja PIN-koodide olemasolul võtab deklaratsiooni esitamine aega vaid mõned minutid.

„Selleks, et alates 15. veebruarist mugavalt tuludeklaratsiooni esitada, peab inimesel olema kehtiv ID-kaart, Smart-ID, Mobiil-ID või EL-i riigi e-ID koos kehtivate PIN-koodidega,“ sõnas MTA e-büroo teenusejuht Britta Kase. Tuludeklaratsiooni saab esitada kuni 2022. aasta 2. maini.

PPA identiteedi ja staatuste büroo valdkonna koordineerija Marit Abram selgitas, et juhul, kui inimese ID-kaart on kaotanud kehtivuse, tuleb esmalt minna veebilehele iseteenindus.politsei.ee.

„Nõuetekohase foto, allkirjanäidise ja sõrmejälgede olemasolul saab dokumendi taotleda vaid paari hiireklikiga. Juhul, kui foto, allkiri või sõrmejäljed puuduvad, tuleb need anda teenindussaali digikioskis, mis on avatud igal tööpäeval. Digikioskist liiguvad andmed automaatselt iseteeninduse veebikeskkonda, kuhu uuesti sisse logides saab dokumenditaotluse esitada,“ sõnas Abram. 

„Neil, kelle dokument on välja antud enne 2018. aasta 30. novembrit ei ole võimalik uusi PIN-koode saada. Sellisel juhul tuleb taotleda uus ID-kaart, millega koos väljastatakse ka uued koodid,“ rääkis Abram. 

Tavakorras ID-kaardi kättesaamiseks läheb kuni 30 päeva. Dokumendi taotluse staatust saab jälgida veebist.

„Dokumendi kättesaamiseks soovitame eelnevalt broneerida aeg, sel viisil saab dokumendi kätte ilma järjekorrata ja teenindussaali külastamine võtab aega vaid mõned minutid,“ lisas Abram.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.