Uudis

Seeder: II samba makseid pole vaja külmutada, kui president pensionireformi välja kuulutab

Helir-Valdor Seeder.Foto: European People's Party / Wikimedia Commons

Erakonna Isamaa juht Helir-Valdor Seeder ütles, et teise pensionisamba maksete peatamine pole mõistlik, kui president kuulutab välja suure pensionireformi, mis teise samba vabatahtlikuks teeb.

Valitsus andis täna lakooniliselt teada, et teise pensionisamba maksed peatatakse. Rohkem infot – keda meede puudutab, kas inimesed saavad edasi maksta ning millal see juhtub – polnud praegu anda ka rahandusministeeriumil.

Seeder ei ole ise valitsuse liige, ent on teada, et teise pensionisamba maksete peatamist on arutatud koalitsioonierakondade juhtide nõupidamistel. Seepärast võttis Geenius ühendust Seederiga, et uurida, kas tal on infot, kuidas süsteem toimima hakkab.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Isamaa juht ütles, et detailid veel selguvad, kuna eelnõud veel ei ole. Ta nentis, et teise samba maksete peatamine saab olema täpselt analoogne 2009. aastaga.

Küll aga ütles ta, et makseid poleks vaja peatada siis, kui president otsustaks välja kuulutada suure pensionireformi, mis teise samba vabatahtlikuks muudab.

“Sellisel juhul ei oleks maksete külmutamine mõistlik,” ütles ta. Kui president seadust aga välja ei kuuluta ning see liigub riigikohtusse, on asi teisiti.

ERR-ile ütles Seeder, et maksete külmutamine tähendaks, et riik lõpetab pooleteiseks aastaks omapoolsete maksete tegemise pensioni teise samba fondiga liitunud inimeste pensionikontodele. Igal inimesel on ka valida, kas nad jätkavad omapoolseid sissemakseid või katkestavad need.

Kui inimene jätkab omapoolseid sissemakseid, siis riik hiljem maksab omapoolse osa järgi, kui sissemaksed taastuvad, ütles Isamaa juht ERR-ile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.