Uudis

Segadus Selveriga: kuller keeldus kaupa tuppa toomast

Kuller ei toonudki kaupa ukse taha ära.Foto: Canva

Neljapäeval, 12. novembril, kirjutas meile lugeja oma ebameeldivast kogemusest Selveri kulleriga. Kui kauba kohale jõudmise aeg oli käes, andis kuller endast teada ja palus kliendil tulla ise kaubiku juurde kauba järele.

“E-selveri kuller täna ütles selgelt, et nemad ei too ühtegi asja tuppa ja ma tulgu ise alla järgi. Kodulehel küll ühtegi märget pole, et see on mingi uus kord,” ütles pahane lugeja.

Lugeja on aru saanud, et kullerteenuse peamine mõte ongi see, et toit tuuakse koduuksele. “See on ajuvaba, et kuller ei ole nõus asju tuppa tooma. Inimesed tellivad teinekord terve nädala söögi ette, neid asju on tihti palju, ja et siis ei peaks ise tarima.”

Lugeja leiab, et mõnel juhul võib toidule ise järele minek olla lausa võimatu, näiteks kui oled vanainimene, liikumispuudega või Covid-positiivne. Põhjuseid võib olla erinevaid.

“Tellimust tehes ei ütle keegi, et kaupa tuppa ei tooda,” oli lugeja segaduses.

Kuller lubadusest kinni ei pidanud

Selveri kodulehel seisab kullerteenuste ja kojuveo kohta info, et nemad toovad kauba kulleriga sellele aadressile ja selles ajavahemikus, mis on vormistamisel sisestatud. Aja, millal kaup antud ajavahemikus saabub, täpsustab kuller kliendiga.

Kullerteenuse hind Selveris on 4.90 eurot ja see sisaldab tellimuse komplekteerimist, pakendeid ja transporti valitud aadressile. Sellest infost ei saa üheselt välja lugeda, kas kuller peab kauba tooma kodu või korteri ukse taha või lihtsalt märgitud aadressile.

21. mail avaldatud Selveri kodulehe uudisartiklis e-teenuste laienemisest on aga kirjas, et E-Selverist päeva esimeses pooles tehtud tellimuse saab kätte juba samal päeval kas kulleriga koduuksele — ka kontaktivabalt — või väljastusega kaupluse infoletist.

Uurisime lugeja küsimust Selverilt endalt. Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski kinnitas meile, et nemad on lubanud, et kaup tuuakse kulleriga koduukseni.

“Oleme teadlikud juhtumist, kus kuller sellest lubadusest kinni ei pidanud. Oleme konkreetse kulleriga vestelnud ja üle korranud meie kvaliteedistandardid. Vabandame klientide ees, keda see eksimus puudutas,” vastas Veski.

Selveri toidutellimuse standard on tuua kaup kliendi kodu ukseni ja kui kuller peaks väitma vastupidist, siis on see eeldatavasti kulleri omavoliline otsus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.