Selgusid WRC ralli passide hinnad ja müügi algusaeg. Edasimüügiga raha teha ei saa, pileteid ei saa ka kinkida

Ott Tänak 2019. aastal Rally Estonial.Foto: Shutterstock

Rally Estonia avaldas septembri alguses Eestis toimuva autoralli maailmameistrivõistluste etapi passisüsteemi ja hinnad. Kõik rallipassid seotakse kindlate inimestega, nii et hiljem neid suurema raha eest edasi müüa ei saa.

Passide müük läheb lahti järgmisel teisipäeval, 4. augustil kell 10. Võib arvata, et huvi on väga suur, kuna pileteid pole just väga palju.

Rallipassid on jaotatud kokku 16 gruppi, igasse neist on müügil 1000 pääset ehk kokku 16 000 rallipassi. Iga grupp annab nädalavahetuse jooksul õiguse jälgida rallit viies pealtvaatamisalas.

Selgusid ka hinnad: rallipass maksab täiskasvanule 65 eurot,, lapsele 7-12 eluaastat 15 eurot ning lapsele 0-6 eluaastat on rallipass tasuta. Siiski peab igal täiskasvanul ja lapsel olenemata vanusest peab olema oma isiklik rallipass. Soetada saab ka autpääsme, mis maksab 10 eurot.

Üks inimene saab osta rallipassid kogu oma seltskonnale, ühe inimese ehk ühe isikukoodi kohta üks rallipass. Ühe ostuga on võimalik osta kuni 20 rallipassi ja kuni 10 autopääset.

Hiljem edasi müüa ei saa

Suurüritustel kipub tihti kombeks olema, et kui piletid kiiresti ära rabatakse, tekib hiljem must või vähemalt hall turg, kus pääsmed ehk isegi mitu korda kallimalt maha äritakse.

Tundub, et Rally Estonia korraldajad on selle peale mõelnud, sest piletid on rangelt seotud kindlate isikutega.

Nimelt on ostuprotsessi jooksul vaja sisestada kõikide rallit külastavate isikute nimed ja isikukoodid, mis seotakse rallipassiga. ID-kaardi ega Mobiil-ID-ga sidumist ja autentimist ei ole siiski vaja teha.

See tähendabki, et rallipass on isiklik ning seda edasi müüa, anda või kinkida ning rallipassiga ostuhetkel seotud isikukoodi teise isikukoodi vastu vahetada ei ole võimalik.

Üritusel kohapeal ei müüda katsepileteid, rallipasse ega autopääsmeid ning ilma rallipassita üritust jälgima ei pääse.

Rallipassi grupid ja lisainfo leiab siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.