Uudis

Sellest suvest vältimatu info igale ettevõtjale: kuidas riigile e-arveid esitada

E-arveldaja on riigi loodud lihtne raamatupidamiskeskkond, kus saab saata ka e-arveid.Ekraanitõmmis

Sel suvel hakkab kehtima seadus, mis ütleb, et riik aktsepteerib ainult e-arveid. Ka kõik mees/naine-ja-koer tüüpi firmad, kes seni tegid arveid näiteks Excelis, aga siiski riigiga arveldasid, peavad nüüd õppima ära e-arvete esitamise.

Mis on e-arve?

E-arve ei ole meiliga saadetav pdf-formaadis ilusasti kujundatud dokument, olgu ta välja lastud ükskõik kui uhkest raamatupidamistarkvarast. E-arve on ports infot, mille arve esitaja saadab ühe infosüsteemi kaudu otse teisele.

Kuidas e-arvet saata?

Lühidalt: kui su väikeettevõttel on raamatupidajalt, siis küsi temalt abi. Kui juba kasutad mingit raamatupidamistarkvara, siis paljudes neist e-arvete esitamise võimekus sees.

Pikem vastus: kasuta e-arvete esitamiseks riigi loodud keskkonda E-arveldaja.  Põhimõtteliselt võib seda kasutada ka lihtsalt raamatupidamistarkvarana, sinna saab sisestada oma kliendid, tooted ja muu info, ning seejärel rõõmsalt arveid genereerida. Olgu need kas või e-arved.

Riigiga arveldades on teenus tasuta

Kogu see teenus on tasuline, umbes viis eurot kuus, välja arvatud siis, kui esitad arveid ainult riigile. Sellisel juhul on teenus tasuta.

Väikeettevõtja puhul, kellel on aasta jooksul kuni 10 kannet kuus, tuleb tasuda vaid aastane konto hooldustasu 5 eurot + km.

E-arveldajasse sisenemiseks peab sisenema ettevõtjaportaali ning valida menüüst “E-arveldaja” keskkond. Kui sa pole varem kasutaja olnud, tuleb sul nüüd sõlmida leping. Vali ettevõte, mille alt soovid e-arveid esitama hakata ning loe jutt läbi, pane linnukesed kasti ja kliki meilile saadetud kinnituslingile. Oledki E-arveldaja kasutaja.

Seejärel tuleb sul seadistada oma ettevõtte panga andmed. Ava seadistused ja sealt üldised seadistused. Samuti peab seadistama algbilansi andmed.

Ja võibki hakata arveid vorpima. Vali menüüst “Arveldamine” > “Müügiarved” ja “Lisa müügiarve”. Täida ära kõik väljad, salvesta ning kinnita arve. Seejärel vajuta nupule “Saada kliendile”, mille järel saad valida arve digiarvena saatmise. Ja ongi riigilt jälle hea ports raha küsitud.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.