Sidefirma apsakas ehmatas kunded poolsurnuks

Pealtnäha õngitsuskiri osutus eksikombel välja saadetud võlateateks.Kuvatõmmis: Kätu Juht / Facebook

Hiljuti said mitmed sidefirma Telia kliendid jalustrabava sõnumi: neilt nõuti tihtipeale mitmesaja euroni küündiva võla tasumist, ehkki endi teada polnud nad sentigi võlgu.

Üks sellise sõnumi saanu avaldas pildi võlateatest Facebookis. „Sellistele SMSidele mitte reageerida!“ kirjutas sõnumi saanu. „Hea, et helistasin klienditeenindajale, enne kui hakkasin sisse logima. Sellisest summast olin jumala juhm igatahes.“

Postituse kommentaarides avaldasid paljud arvamust, et tegu on õngitsuskirjaga: ehmunud inimene kannab kohe raha üle ega kontrolli, kes on makse saaja. Peamiselt rõhuti sellele, et sõnumis on Õ-tähtede asemel Ö-tähed. Visati nalja, et saarlased tahavad ka raha saada.

Ent oli ka teravsilmi, kes märkasid, et sõnumis märgitud arveldusarve on tõepoolest Telia Eesti AS oma. Pandi imeks sedagi, et sõnum näis olevat tulnud tõesti sidefirmalt, sest saatja nimeks oli märgitud Diil, mis on Telia kaubamärk.

Näib nagu tõeline müsteerium: keegi saadab laiali sõnumeid, milles nõuab olematu võla tasumist, aga palub makse teha tõelise teenusepakkuja kontole. Absurd, eks ole?

Ei. 

„Peame endale tuhka pähe raputama – tegu polnud õngitsuskirjaga, vaid võlateavitusega, mis paraku jõudis ka mõne sellise kliendini, kelleni poleks pidanud jõudma,“ tunnistab Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf.

„Meie eksituse tõttu said võlateate ka kliendid, kellele see teavitus polnud mõeldud ning kes pole Teliale võlgu,“ seletas Neudorf.

Telia eesmärk oli saata võlameenutus klientidele, kellel on ettevõtte ees pikaajaline võlgnevus, kuid inimliku eksimuse tõttu sattus teavituse saajate hulka ka kliente, kelle arved on ilusti makstud. 

„Palume vabandust kõigi klientide ees, kes ekslikult võlateate said,“ ütles Neudorf. „Kõigile, kel tegelikult võlga pole, saadame ka vastava kinnituse koos vabandustega.“

Asjaolu, et võlateates olid Õ-d ja Ö-d sassis, selgitas Neudorf eesti keele ja tehnilise omapäraga: Õ-täht võtab SMSis rohkem andmemahtu kui Ö, mistõttu pikemates sõnumites on arukam kasutada Ö-tähte.

Arvete tasumisega (ja ka võimaliku võlgnevusega) seotud infot saavad kõik Telia kliendid kontrollida Telia Iseteeninduse ja äpi Minu Telia vahendusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.