Siseministeerium maksab mitmele juhile korralikku preemiat

Mitmed siseministeerumi juhid said korraliku preemia. Pilt on illustratiivne.Foto: Scanpix

Siseministeerium maksab kolmele asekantslerile ja neljale osakonnajuhile eelmise aasta eest korralikku preemiat, mille suurus ulatub 1600 eurost 2400 euroni, põhjuseks toob ministeerium lisatöö ja täiendava pingutuse.

Kõik kolm asekantslerit saavad preemiaks 2400 eurot. Kommunikatsiooniosakonna juhatajale antakse kantsleri otsusega 2200 eurot, siseauditi osakonna ja personalipoliitika osakonnale 2000 eurot ning välissuhete osakonna juhile 1600 eurot preemiat.

Siseministeeriumi preemiad on viimasel ajal meedia tähelepanu alla sattunud: kuu keskpaigas avaldas ERR, et ministeerium maksab tihti preemiat “väärtuspõhise käitumise eest”. Seekord on asi seotud ministeeriumi kinnitusel siiski lisatööga.

Siseministeeriumi personalipoliitika osakonna juhataja Aivi Sirp rääkis, et ministeeriumi palgajuhendi järgi toimub preemiate ja tulemustasude maksmine jooksvalt aastaringselt. Maksmise ettepaneku teeb töötaja vahetu juht peale silmapaistva töötulemuse saavutamist.

“Viidatud käskkirjade puhul oli tegu kantslerile otsealluvate Siseministeeriumi juhtidega, kelleks on asekantslerid, kommunikatsiooniosakonna juhataja, personalipoliitika osakonna juhataja ning EL ja välissuhete osakonna juhataja,” ütles Sirp.

Mille eest preemiaid maksti?

Kantsler määras tema sõnul jaanuaris preemiad otsealluvatele nende 2019. aasta töötulemuste eest. Kuna riigis kasutatakse tekkepõhist raamatupidamist, siis on see Sirbi sõnul korrektne lahendus.

Mille järgi aga preemiaid makstakse? Osakonnajuhi sõnul sõltub maksmine vahetu juhi poolt antavast hinnangust. “Preemia maksmise eelduseks on, et töö tegemine on nõudnud olulist täiendavat pingutust,” rääkis Sirp.

Ühe variandina tähendab see näiteks seda, et juhid on panustanud tööülesannete täitmisse oluliselt oma isiklikku aega õhtuti ja nädalavahetustel tööd tehes.

Millest oleneb preemia suurus?

Preemia suurus sõltub Sirbi sõnul vahendite olemasolust ja vahetu juhi otsusest, kuidas ta endale eraldatud vahendeid otsustab kasutada ehk kui mitmele otsealluvale ta preemiat määrab ja siseministeeriumi palgajuhendi reeglist, mille kohaselt peab preemia olema vähemalt 30 protsenti teenistuja kuupalgast.

“Ülemise piiri paneb paika avaliku teenistuse seadus, mille kohaselt ei tohi ametnikule aastas välja makstav muutuvpalga summa ületada 20 protsenti ametniku aastapalgast,” rääkis Sirp.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.