Skandaal loomamaailmas: Tallinna Loomaaed peatas koostöö loomaaia sõprade seltsiga ja pöördus politseisse

Kaadet Tallinna Loomaaiast.Foto: Scanpix/Remo Tõnismäe/Postimees

Tallinna loomaaed andis teada, et peatas koostöö Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga, mis on tuntud loomade vaderitoetuste ning annetuste kogujana.

Koostöö lõppes tegelikult juba septembris ning põhjuseks on loomaaia teatel seltsi segased rahaasjad. “Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi revisjonikomisjon ei ole olnud rahul seltsi rahaasjadega,” ütles Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran.

Tema sõnul ei ole seltsi juhatus kriitikale ammendavaid vastuseid andnud ning loomaaial on küsimusi seltsi tegevuse kohta. Seetõttu pidas loomaaed ainuõigeks koostöö Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga peatada.

Marani sõnul vaadatakse loomaia toetuste süsteem üle, et jõuda selge ja läbipaistva lahenduseni. “Ees seisavad tõsised arutelud ja koostöö loomaaia vaderitega, et jõuda nii neile, avalikkusele kui ka loomaaiale vastuvõetava läbipaistva süsteemini loomaaia tegevuse toetamiseks,” rääkis ta.

Loomaaed peab tema sõnade järgi oma tegevuses olema läbipaistev ja aus ja ei saa aktsepteerida oma partnerite teistsugust käitumist. “Seetõttu pöördus Tallinna Loomaaed asjaolude selgitamiseks uurimisasutuste poole,” lisas Maran. See tähendab, et loomaaed tegi seltsi kohta politseisse avalduse.

Tallinna Loomaaia Sõprade Selts on juba üle 24 aasta tegutsenud mittetulundusühing, mille on asutanud loodushuvilised ja Tallinna Loomaaia aktivistid.

Seltsi eesmärk on kodulehe järgi ühendada loomaaiast ja selle edendamisest huvitatud isikuid, kelle ühistegevus aitab toetada Tallinna Loomaaia arengut, propageerida loomade-lindude elutegevust ja kaitset ning harida inimesi loodushoiu ja ökoloogia alal.

Seltsi juhatuses on teiste seas ka loomaaia eksjuht Mati Kaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.