Uudis

Skandaali tõttu tootmise sulgenud M.V.Wool koondab 125 töötajat

M.V.Wooli Harku tehas.Foto: Scanpix

Listeeriaskandaali tõttu tegevuse seiskama pidanud kalatehas M.V.Wool andis töötukassale teada, et plaanib suurkoondamist, mis algab 14. detsembril.

Pärast veterinaar- ja toiduameti (VTA) ettekirjutust, millega amet peatas ettevõtte tegevuse, esitas M.V.Wool töötukassale teate kollektiivsest koondamisest.

Seaduses ette nähtud töötajate informeerimise ja konsulteerimise protsess lõpeb 14. detsembril, mil M.V.Wool alustab koondamisega. Ettevõte kinnitas, et teeb koostööd töötukassaga ja osutab koondatavatele igasugust toetust.

“Meie ressursid on ammendumas ja peame seda olukorda ka töötajatele tunnistama,“ ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

Hetkel tegeleb suurem osa M.V.Wooli personalist ettevõtte Harku ja Vihterpalu tehastes süvapuhastusega ning osa on sundpuhkusel.

Vetevool rääkis, et lõplikult ei saa välistada ettevõtte tegevuse taastamist, aga hetkel M.V.Wool ei tea, kas see toimub käesoleval või järgmisel kuul või üldsegi mitte,

Tallinna halduskohus otsustas 3. detsembril osaliselt rahuldada AS-i M.V.Wool esialgse õiguskaitse taotluse. M.V.Wool saab sisseostetud ning ettevõtte laos asuvat kaupa, nagu tooraine ja vahendatav kaup, teatud tingimustel ja VTA kontrolli all välja vedada.

M.V.Wool ise on seisukohal, et ettevõtte kalatooted on alati vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele ning tooted on ohutud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.