Uudis

Sommeljee soovitab: 5 Eesti džinni, mille peale tasub raha raisata

Kui pidune laupäev, siis hea teada, mida proovida.Foto: SCANPIX

Džinnitootjaid on Eestisse tekkinud kümmekond ning viimase aasta-paari jooksul on lettidele jõudnud ligi 20 Eesti džinni, kõik suht krõbeda hinnaga. Milliste peale maksab oma raha raisata? Valikut aitab teha sommeljee Kristjan Markii.

Crafters Aromatic

Flower Gin

Tootja: Liviko
Hind: 25,99 (0,7L)

Nagu nimi lubab, on tegemist erilisema ja parfüümsema džinniga, millel palju lõhnu ja maitseid. Kogemuste põhjal soovitaks seda Negroni ja White Lady kokteilide valmistamisel, kus aromaatsus sobib väga hästi kokku teiste komponentidega.

Segades tooniku või mõne hapet andva lisandiga näeb uhket värvimuutumist, mis üks selle džinni eripärasid.

Mohn Poppy Gin

Tootja: Moe Peenviinavabrik
Hind: 30,68 (0,7L)

Saaremaalt pärit kadakamarjade ja mooniseemnetega tembitud džinn, mis ehitatud kodumaise rukkipiirituse baasile.

Tulemuseks on jõulise karakteriga ja vürtsikam džinn, mis mulle enim muljet avaldanud segatuna toonikuga koos väikse greibisektoriga. Pigem neile, kellele meeldivad tugevama maitsega džinnid.

Metsis Blue Edition Gin

Tootja: Distillirium
Hind: 45,99 (0,5L)

Kirgas sinine džinn, mis muudab värvi, kui segada toonikuga. Hea kombinatsioon lillelistest, vürtsistest ja ürdistest elementidest, mis kokku annavad nüansside rikka maitsete ja aroomiga joogi, millest saab luua põnevaid kokteile nii välimuses kui maitses.

Reval London Dry Gin

Tootja: Remedia
Hind: 19,99 (0,7L)

Igati korralik klassikaline kuiv džinn, kus aukohal tsitrusviljad, kadakamari ja delikaatne vürtsikus. Hea kombinatsioon nii toonikuga miksimiseks kui ka värskendava Tom Collinsi valmistamisel. Džinn, mis seni vähestele teada ja vääriks ehk rohkem tähelepanu.

Lahhentagge Ösel Dry Gin

Tootja: Lahhentagge
Hind: 52,99 (0,5L)

Ainult kodumaiste ürtide ja vürtsidega maitsestatud džinn, millel ümar kehand, ohtralt ürdisust ja elavat vürtsikust. Tulemuseks Belgias destilleeritud Saaremaa džinn, mida võib nautida iseseisvalt, kuid mulle on meeldinud seda kombineerida hea kuiva vermutiga, mille tulemuseks saame hää ja kompleksse Dry Martini kokteli.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.