Soojade ilmadega sagenevad sissemurdmised ja vargused

Suurima ohu all on esimese korruse korterid.Foto: Canva

Päikesepaistelised ilmad ja suvesoe pakub tuulutusasendisse jäetud akende kaudu varastele paremaid tegutsemistingimusi ning eriti ohustatud on esimesel korrusel asuvad korterid, teatas turvafirma G4S.

Mõni nädal tagasi leidis Tallinna kesklinnas asuvas korterelamus aset juhtum, kus varas üritas keset ööd lahti muukida tuulutusasendisse jäetud akent, teatas turvafirma pressiesindaja Maxim Tuul. “Õnneks ärkas korteriomanik ragistamise peale üles ja kurjategija ehmus ning jooksis minema. Samas on selge, et selline ehmatus ei takista teda tungimast mõnesse teise elamusse,“ lisas ta.

Tuulutusasendisse jäetud aknad ongi suurim põhjus, miks igal aastal suve hakul sissemurdmise arv tõuseb. “Inimesed arvavad, et pisikesest aknapraost keegi sisse ei roni, kuid varas vajab teinekord selleks vaid paari sekundit, et teie koduaken tuulutusasendist lahti muukida ning seejärel midagi kaasa haarata,“ lausus Tuul.

Kuigi ühelt poolt annab võimaluse sissemurdmiseks praokile jäetud aken, siis tihti piisab ka vaid asjaolust, et kodu asub kortermaja esimesel korrusel. Turvafirma teatel usuvad kortermajades elavad inimesed tihti ekslikult, et õlg õla kõrval elades on nende vara iseenesest kaitstud.

Näiteks toimus paari nädala eest ka sissemurdmiskatse, kus üks pikanäpumees üritas lahti muukida Õismäel asuva paneelmaja esimesel korrusel asuva korteri kinnist rõduakent. Kõigepealt kontrollis murdvaras fonosüsteemi kaudu, kas keegi on kodus ja kui sellele ei vastatud, siis asus ta tegutsema. Kõnega äratas varas omaniku, kes kiirelt politsei kutsus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.