Uudis

Soome riiklik postifirma toob osa töökohti üle lahe Tallinnasse ära

Soome postifirma pakub osadele töötajatele võimalust Tallinna kolida.Foto: Posti

Soome postifirma Posti teatas neljapäeval, et koondab 59 töötajat varem oodatud 106 asemel ning viib osa töökohti Soomest välja, muuhulgas ka Tallinnasse.

Postifirma märkis, et viimase kümne aasta jooksul on paberkirjade hulk langenud poole võrra ja paberlehtede arv on langenud 1950. aastate tasemele. Selletõttu peab firma järgmise kolme aastaga kärpima kulusid umbes 150-200 miljoni euro võrra.

“Oleme teinud korraldused, et leida tõhusad viisid ja võimalused kasutada tehnoloogilisi lahendusi. Meie kliendid vajavad meilt digivõimekust ja suutlikkust vastata nende kiiresti muutuvatele nõudmistele,” ütles Posti finantsjuht Tom Jansson.

Janssoni sõnul võetakse ümberkorraldustel arvesse, et postifirma tegutseb mitmes riigis, kokku üheteistkümnes.

Restruktureerimiskõneluste üheks punktiks oli Posti teenustekeskus, mis tegutseb nii Soomes, kui ka Eestis, Rootsis, Norras, Lätis ja Leedus.

“Meil on väljaspool Soomet võrratud meeskonnad. Me viime Tallinna teenustekeskuse meeskonnale osa neist halduslikest ülesannetest, millega nad juba seal tegelevad. Praeguse hinnangu järgi ja koostöökõneluste tulemusel luuakse Tallinnas kokku 14 uut töökohta,” ütles Jansson.

Jansson rääkis ka, et töötajaid tahetakse reformi käigus toetada ja neile pakutakse muuhulgas võimalust kolida töötamiseks Tallinnasse.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.