Uudis

Soomlased pole agarad Eestis ravimite järel käima

Apteek Kundas. Pilt on illustratiivne.Scanpix

Aasta alguses tekkis soomlastele võimalus Eesti apteekides digiretseptiga ravimeid osta, ent Soome inimesed pole seda kuigi agaralt kasutanud.

Juuli lõpu seisuga olid Soome inimesed digiretseptiga Eestist ravimeid ostnud vaid 3664 korral, märkis Soome MTV uudisteportaal.

Igakuiselt on retseptide hulk olnud 500 kandis, välja arvatud juulis, kui see hüppas 860 retseptini. Siiski on see hulk kaduvväike võrreldes kõikide Soomes väljastatud retseptidega, mida näiteks juulis oli 2 miljonit.

Juriidiline võimalus kasutada Soomes välja kirjutatud digiretsepti Eesti apteekides tehti jaanuaris. Praeguseks on Eestis hulgaliselt apteeke, mis on valmis Soome digiretsepte vastu võtma, sealhulgas ka apteeke väljaspool Tallinna, märkis MTV.

Kesknärvisüsteemi mõjutavaid ning narkootiliste ainetena klassifitseeritavaid ravimeid välisriikide apteekidest osta ei saa.

Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi spetsialist Teemupekka Virtanen ütles MTV-le, et tema hinnangul ei ole Eestis väljastatud retseptide hulk üllatavalt väike, vaid vastupidi. Ta tõi esile, et see on üle-EL-iline projekt, mis on ikka algusjärgus. Soome ja Eesti on esimesed riigid, kus projekt on ellu viidud.

“Tegelikud tulemused tulevad siis, kui kõik riigid on hõlmatud. Need on esimesed sammud selles süsteemis,” ütles Virtanen. Seni on koostöö olnud ühepoolne – Eestis ostetud retsepte Soomes lunastada ei saa ning seesugune muudatus on alles ettevalmistamisel.

Eestis on ravimid küll apteekide lehtede järgi otsustades üldiselt odavamad kui Soomes, ent vahe pole suur, välja arvatud üksikute ravimite puhul. Virtaneni hinnangul pole mõistlik Eestisse just ravimite järgi minna.

Soome terviseministeeriumi spetsialist rõhutas, et digiretseptide lunastamise võimaluse taga ei ole hinnaküsimus, vaid turistide ning välisriigis töötavate inimeste parem teenindamine.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.