Uudis

Stockmann lisab pilte: meil on juba suhkruroost alused kasutuses

Need karbid kulinaarialetis on tegelikult biolagunevad.Fotod: Stockmann

Rahageenius kirjutas, et Stockmann kuulutas plastile peied, kuid kasutab endiselt seda suurel hulgal. Nüüd ütleb Stockmann, et tegelikult on neil ka letis juba igapäevaselt alternatiivid kasutusel.

Järgmine kord, kui kulinaarialetist endale salatit või grillkana kaasa ostate, siis uurige teadlikult, kas saaks kauba plastivabasse karpi. Nimelt on seal katsetamisjärgus PLA karbid, mis näevad välja üsna plasti moodi, kuid on tegelikult valmistatud polüpiimhappest (PLA – polylactic acid), mis on saadud maisist või suhkruroost.

“Seni pole klientidelt negatiivset tagasisidet tulnud,” lisab Hanna-Liisa Ruul Stockmannist.

Sel päeval, kui Rahageenius Stockmannis plastikasutust uurimas käis, polnud PLA karpe küll näha, kuid Ruul julgustab kõiki teadlikke kliente ekstra neid küsima. “Müüjad peaksid küsima, kas klient soovib tavalist või biolagunevat karpi.”

PLA laguneb umbes kolme kuuga spetsiaalses komposteerimistehases, kus seda hoitakse 60 kraadi juures ja tagatakse vajalike mikroobide olemasolu. Prügimäele kokkupressituna võib aga lagunemine aega võtta 100 või isegi 1000 aastat.

See valge alus on tegelikult suhkruroost.

Liha- ja kalaosakonnas kasutatakse suhkruroost aluseid, mis on kaetud PLA kilega. Aluse ümber on aga veel tavaline kile, sest biolagunevaid alternatiive pole Stockmann veel leidnud.

Kilekottide kohta öeldakse, et kassas ja köögiviljade juures kasutatakse ära veel vanad varud ning tasapisi minnakse üle keskkonnasõbralikemale variantidele.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.