Süüdimatute kasulõikajate ohjamiseks oli Tele2 sunnitud kõnekaartide teenuseid tasuliseks muutma

Petuskeemid olid ulatuslikud ja süsteemsed.Foto: Scanpix

Tele2 teavitas Ukraina suunal kasutatavate kõnekaartide hinnakirja muutmisest, kuna see vallandas hulgaliselt pettuseid. Kui varem oli teenus tasuta, siis nüüd on kõne Eestist Ukrainasse 30 eurosenti minut ja SMS-id Eestist Ukrainasse 9 senti.

Ukrainas toimuvale kriisile reageerisid mitmed ettevõtted kiirelt ja abistavalt, kuid kriminaalid nägid sellest samuti teenimisvõimalust. Ulatuslikule ja süsteemsele petturite tegevusele ei näinud Tele2 muud lahendust, kui hinnakirja muutus.

“On neid, kes kõnekaarte heaperemehelikult ei kasuta ning tulenevalt toote olemusest, ei ole meil palju võimalusi petturite tegevuse piiramiseks. Ometi on oluline, et toetus ja abi jõuaks nendeni, kes seda tõeliselt vajavad,” ütles Tele2 turundusdirektor Ines Estrin pressiteates.

Sellegipoolest pakutakse kõnekaartide kasutajatele Ukraina suunal kõnesid ja SMS-e soodsamatel tingimustel, kui muidu. Nii lepingulised era-ja ärikliendid saavad teenuseid Ukraina suunal endiselt tasuta kasutada. 

Ta lisas, et kõnekaardi teenused Ukraina suunal on endiselt soodsamatel tingimustel ning rõhutas, et ettevõte neilt kõnedelt ja SMS-idelt tulu ei teeni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.