Uudis

Suur läbikukkumine: ühisrahastust otsinud Eesti pesula sai kokku veerandi soovitud summast

Mündipesula.Foto: Fundwise / Mündipesula

Novembri lõpus käivitas Eesti selvepesulate kett Mündipesula ühisrahastuskampaania, et kaasata investoritelt raha. Kampaania lõppes aga õnnetult: kokku saadi vähem kui veerand miinimumeesmärgist.

Nimelt tahtis Mündipesula kaasata Fundwise’i kampaaniaga 200 000 kuni miljon eurot. 31. jaanuaril lõppenud kampaaniaga saadi kokku aga vaid veidi üle 48 000 euro – sihist täideti 24 protsenti ehk kampaania kukkus võimsalt läbi.

Mündipesula ise hindas enda väärtuseks enne raha kogumist 4,5 miljonit eurot, miinimumi ehk 200 000 investeeritud euro puhul oleksid investorid firmast kokku saanud 4,25 protsendi suuruse tüki, maksimumsumma puhul aga veidi üle 18 protsendi.

Praegu on firma kuue aastaga avanud 10 autopesulat Tallinnas, Narvas ja Haapsalus. Mündipesula teatel on aga nõudlus üha kasvamas ning seetõttu soovib ettevõte kiirendada laienemist Eestis ning käivitada teenus ka välisturgudel. Just seda kasvu olekski rahastatud ühisrahastusest saadud vahenditega.

Kasv tuleb aeglasem ja pangalaenuga

Laienemisplaane firma siiski jätta ei plaani, ehkki ühisrahastust saada ei õnnestunud. Mündipesula arendusjuht Jevgeni Simonov rääkis uudisteagentuurile BNS, et ettevõttel tuleb nüüd aeglasemalt edasi liikuda.

“Tõsi, jah, arvestasime sellega, et potentsiaalsed investorid avaldavad suuremat huvi meie ettevõtte suhtes. Hetkel on raske öelda, mis täpselt mõjutas investorite otsust, kas ühisrahastusplatvormide skandaalide negatiivne mõju või meie tegevusala vähene atraktiivsus, aga võib olla ka tehnoloogilise komponendi puudus,” nentis ta BNS-ile.

“Igal juhul see oli huvitav kogemus meie jaoks. Jätkame arengut rahulikumas tempos enda kasumi ja pankade rahastamise abil. Kampaania käigu ajal jõudsime avada kaks uut pesulat ning alustasime kolmanda projekteerimisega. Plaanime avada veel mõned pesulad sellel aastal,” lisas Simonov.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.