Uudis

Suur ülevaade: keskmine palk tõusis üle kogu Eesti, kõrgeim tasu oli IT-sektoris

Enda palka saab nüüd võrrelda teistega.Shutterstock

Mullu oli keskmine brutokuupalk 1407 eurot ehk koguni 7,4 protsenti kõrgem kui 2018. aastal, teatas statistikaamet.

Keskmine brutokuupalk oli endiselt kõrgeim info ja side tegevusalal ning finants- ja kindlustustegevuses, madalaim aga majutuse ja toitlustuse tegevusalal, kinnisvara alal ning muudes teenindavates tegevustes.

Võrreldes 2018. aastaga tõusis aga keskmine palk kõige rohkem just muudes teenindavates tegevustes – sinna kategooriasse lähevad organisatsioonide tegevus, kodutarvete parandus ja iluteenindus. Kasv oli 14 protsenti.

Teisel kohal oli tõusu poolest tervishoid ja sotsiaalhoolekanne, kus keskmine palk kasvas 10 protsendi jagu. Samas oli ka tegevusalasid, kus palk langes – põllumajanduses 1,9 protsenti ja kinnisvaraalases tegevuses 0,7 protsenti.

Tõusu tegid kõik maakonnad

Maakonniti oli 2019. aastal keskmine brutokuupalk endiselt kõrgeim Harju (1531 eurot) ja Tartu (1426 eurot) maakonnas ning madalaim Hiiu (992 eurot) ja Valga (1058 eurot) maakonnas.

Samas aga tõusis brutokuupalk kõikjal maakondades. Kõige kiirem oli kasv Põlva, Lääne ja Pärnu maakonnas ning aeglasem Jõgeva ja Rapla maakonnas.

Tööandja keskmine tööjõukulu palgatöötaja kohta kuus oli 1886 eurot ja tunnis 12,5 eurot. Keskmine tööjõukulu kuus palgatöötaja kohta tõusis aasta varasemaga võrreldes 7,3%.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.