Uudis

Suurbritanniast tellitud pakid jäävad uue aastani kinni. See tähendab suuremaid makse

Ilmastikule tundlikud pakid tasub tellida kas siseruumides olevasse pakiautomaati või kutsuda kuller.Foto: Unsplash

Uue koroonaviiruse tüve agressiivse leviku tõttu on lennuliiklus Suurbritanniaga peatatud. Ühtlasi on Omniva teatel seiskunud ka pakiliilus.

Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi ütles, et järgmised Suurbritannia saadetised on lootust edastada taas 4. jaanuaril. Pakid, mis on juba Eesti poole teel ning Suurbritanniast väljunud, jõuavad Mägi sõnul siiski tavapäraselt Eestisse.

See viivitus aga tähendab, et paljudel inimestel võib olla vaja oma tellitud kauba pealt hakata maksma tollimaksu – toimub ju aastavahetusel lõplikult Brexit ning Ühendkuningriik lahkub majandusliidust.

Maksude puhul on oluline just see, millal kaup teele pannakse. Isegi kui tellimus on tehtud 2020. aastanumbri sees, aga Ühendkuningriigist pannakse saadetis teele 2021. aastal, võivad lisanduda maksud.

Kui suured maksud on?

Kui postiga tellitud kaupade väärtus on kokku rohkem kui 22 eurot, siis tuleb tellijal see saadetis tollis deklareerida ning tasuda 20-protsendiline käibemaks.

Saadetisi saab deklareerida elektrooniliselt e-MTA-s ning tollideklaratsiooni esitamiseks on vaja kullerfirma või Omniva saadetud teatist ning kauba väärtust tõendavat dokumenti, näiteks arvet, maksekorraldust või tellimust

On tellitud kauba väärtus aga üle 150 euro, siis tuleb lisaks käibemaksule tasuda ka tollimaks, mille suurus sõltub konkreetsest kaubast.

Nii nagu kõikide Euroopa Liidu väliste riikide puhul, tuleb alates 1. jaanuarist tollis deklareerida ka Ühendkuningriigis elavalt eraisikult Eestis elavale eraisikule saadetud kingitused, mille väärtus ületab 45 eurot.

Kaupade saatmisel Eestist Suurbritanniasse tuleb kaup tollis deklareerida, kui selle väärtus ületab 1000 eurot.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.