Uudis

Suured poeketid näotuvastusega iseteeninduskassast: tehnoloogia pole veel päris valmis

Näotuvastusega iseteeninduskassa teenindaja sekkumist ei vaja.Foto: StrongPoint

Eelmisel nädalal teatas Keila Tarbijate Ühistu pood, et nad on kasutusele võtnud StrongPointi uudse näotuvastusega iseteeninduskassa, millest saab teenindaja sekkumiseta suitsu osta, kusjuures dokumenti pole kaasas kanda vajagi.

Küsisime suurtelt poekettidelt, mida nemad uudsest lahendusest arvavad.

Prismal ei ole plaanis oma kliente näotuvastuse abil iseteeninduskassas tuvastama hakata. “Klientide vanusetuvastust teeme meie Prisma tava- ja iseteeninduskassas pildiga dokumendi alusel,” ütles firma kommunikatsioonijuht Piret Lankots.

Tehnoloogia veel areneb

Selver kinnitas, et on uurinud erinevaid võimalusi taoliste tehnoloogiate valdkonnas. “Näeme, et tehnoloogia ei ole täna veel piisavalt arenenud, et saaksime kolmanda turuosalisena üle terve keti katsetada midagi, mis nõuab suurt investeeringut ning millega kaasneb palju turvariske,” ütles firma meediajuht Rivo Veski samas.

Veski lisas aga, et on selge, et iseteeninduskassad arenevad tehnoloogias. “Innovatsiooni hindava ettevõttena hoiame neil arengutel silma peal,” kinnitas ta.

Rimi pressiesindaja Katrin Bats ütles, et nemad on analoogse tehnoloogia pakkujatega aastaid tagasi ka rääkinud.

“Toona oli see sedavõrd uus, et konkreetse koostööni ei jõutud. Lisaks, andmekaitse on aastate jooksul oluliselt tõhusamaks muutnud ning sedagi tuleb silmas pidada,” rääkis ta.

Samas ütles Bats, et Rimi on loomulikult edasiarendustest huvitatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.