Uudis

“Suurepärased” investeerimisvõimalused, millest peaks iga hinnaga eemale hoidma

Liiga kelmikas hoiupõrsasFoto: Scanpix

Sügaval südames tahaks igaüks elada nii, et raha pärast muretsema ei peaks. Kaaskodanike loomupärast soovi võimalikult ruttu haljale oksale jõuda kasutavad ära ka kõikvõimalikud petturid. Allpool on ära toodud mõned näpunäited kehvadest investeeringutest hoidumiseks.

Investeerimisvõimalust pakkuva ettevõtte kodulehelt pole võimalik leida, mis firmaga on tegu

Eesti ühe tuntuima ühisrahastu Crowdestate lehelt on paari hiireklõpsuga näha, et lehte peab Crowdestate OÜ. Asi on selge ja klaar.

Siin, ühel põneval lehel, pakutakse samuti õpetussõnu, selle kohta kuidas rikkaks saada. Selleks peab soovi avaldama ning ilmselt saadetakse siis uudishimulikule äriidee ja juhendid, kuidas seda kõike teoks teha.

Plaani tutvustatakse ettevõtte kodulehel järgmiselt: “Toimiv ja ajaliselt kontrollitud äriidee (üle 50 aasta) ning samm-sammult tegevusjuhis. Võimalus lihtsalt ja riskivabalt tekitada endale lisatulu,” . Kes ja kuidas nõu annab ning mis äriga on tegemist, lehelt aga ei leia.

Pole kindel, kuhu raha läheb või kuidas seda tagasi saab

See võiks olla iseenesestmõistetav, kuid paraku pole seda mitte. 15 aastat tagasi tegutses näiteks raharong.ee, mis lubas 100-protsendilise tootlusega investeerimisvõimalusi. Kuhu raha investeeritakse, millal see tagasi saadakse ning kelle poole probleemide korral pöörduda, see firma aga ei täpsustanud.

Juhatuse liikmed on täiesti tundmatud tegelased

Kui uskumatult tulusat investeerimisvõimalust pakub ettevõte, mille juhatuses on vaid üks, täiesti tundmatu inimene, võiks olla ettevaatlik. Kui tegemist on geniaalse äriplaaniga, mis suudab tagada muinasjutulise tootluse, siis võiks ju eeldada, et tegemist oma ala spetsialistidega, kes on ka varem midagi märkimisväärset korda saatnud.

“Ainsa juhatuse liikme kohta leidub täiesti minimaalselt infot, mis tõstatab olulisi küsimusi nii tiimi pädevuse, valdkonna kogemuse kui usaldusväärsuse koha pealt. Kindlasti ei julgeks sellesse hämarasse putkasse enda raha viia ja hoian nii kaugele kui võimalik,” on näiteks ühisrahastuse turul läbi murda üritava Ühisraha OÜ usaldusväärsust Facebookis kommenteerinud pokkerimängija ja investor Madis Müür.

Keegi müüb sulle suurepärast investeerimisvõimalust liiga agaralt

Kui kusagil on tõesti võimalus teenida oma investeeringult 25 protsenti tootlust riskivabalt ja muretult, siis ei pea ettevõtte juhid ja müügimehed lihtsaid inimesi tüütama.

Lubatav tootlus on liiga hea, et tõsi olla

7 klassi koolis käinud Taavi Kuklase asutas kunagi ettevõtte Tallinna Investeeringute Grupp OÜ ning lubas lehel rahapuu.eu kõigile, kes tema ärisse panustavad, 25-protsendilist tootlust. Sinna paigutatud raha ei nähtud enam kunagi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.