Uudis

Suurtehing: Selver ostab Comarketi ja Solarise toidupoe

Iseteeninduskassad Comarketis.Comarket

Selver sõlmis täna lepingu, millega saab ettevõttest ABC Supermarkets ainuomanik. ABC Supermarketsi ketti kuuluvad 16 Comarketi kauplust, kaks Delice’i toidupoodi ja Solarise toidukauplus.

Tehing ei hõlma ABC Grupi omanduses olevaid teisi ettevõtteid ja selle jõustumiseks on vajalik konkurentsiameti kinnitus. Selver ise kuulub Tallinna Kaubamaja Gruppi.

“Tegemist on Tallinna Kaubamaja Grupi ühe pikaajalise strateegilise eesmärgi, laiendada tegevust supermarketite valdkonnas, täitumisega,” ütles ostutehingut kommenteerides Tallinna Kaubamaja Grupp AS-i juhatuse esimees Raul Puusepp.

ABC Grupi AS-i nõukogu esimehe Mart Vipsi sõnul on sündiv tehing oluline areng toidu- ja esmatarbekaupade jaemüügiturul tervikuna. “Eesti väiksuse juures on toidukaubandusettevõttel vaja piisavat jõudu, et tagada kliendile head kaubavalikut mõistliku hinnaga. Huvi meie kaubandusketi vastu on viimastel aastatel olnud arvestatav, kuid rahuldava tulemuseni nii tulevase omaniku kui ka tingimuste osas jõudsime alles nüüd Selveriga,” rääkis ta.

Tehinguga saab Selver juurde 16 Comarketi kauplust Harju-, Pärnu- ja Tartumaal, kaks Delice’i toidupoodi Viimsis ja Pärnus ning Solarise keskuse toidupoe. Pärast tehingu kinnitamist konkurentsiameti poolt kuulub Selverile kokku 72 kauplust senise 53 asemel.

Muudatustega ei kiirustata

Selveri juhatuse liige Kristi Lomp selgitas, et tehingu järel ei kiirustata muudatustega, vaid keskendutakse mõlema keti tugevuste analüüsimisele. “ABC Supermarketsi aastatepikkune töö ning saavutatud usaldus klientide silmis on kindlasti suur väärtus, mida oskame Selveris hinnata ja millest lugu pidada,” ütles Selveri juht Kristi Lomp.

ABC Supermarketsi juhina jätkab Andrus Põld ning ABC Supermarketsi kauplused jätkavad esialgu tööd oma nime ja kaubamärgi all Selveri tütarettevõttena.

ABC Supermarkets sündis 2002. aastal, mil ostis 10 SPAR-i kaubamärgi all tegutsenud kauplust. 2003. aastal alustati kaupluste viimist Comarketi kaubamärgi alla.

2009. aastal avatud Solarise keskuse toidupoe eeskujust kasvas välja ABC Supermarketsi toidupoodide uus kaubamärk Delice. Koos Delice’i poodidega kuulub ketti 19 kauplust 12 300 ruutmeetri müügipinnaga. A

ABC Supermarkets AS-i ainuaktsionär ABC Grupi AS on üks suuremaid Eesti kapitalil põhinevaid ettevõtete gruppe, mis keskendub edaspidi autode müügile ja hooldusele ning toidu- ja tarbekaupade hulgimüügile.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.