Uudis

Swedbank alustas pensioni investeerimiskonto avalduste vastuvõtmist

Swedbanki kontor.Foto: Shutterstock

Tänasest saab Swedbankis esitada avaldust pensioni investeerimiskonto (PIK) avamiseks, mis annab võimaluse hakata alates septembrist oma II pensionisamba raha ise investeerima.

PIK on võimalus jätkata riigi abiga pensioni kogumist, kuid annab võimaluse ise valida, kuhu pensioniraha investeerida. PIK-i saab üle kanda nii II pensionisamba uued sissemaksed kui ka juba varem teise sambasse kogutud raha või osa sellest. 

PIK-i eelis teise samba süsteemist lahkumise ees on fakt, et sinna koguneb endiselt raha kasuliku 2+4 skeemi alusel ehk riik maksab igale inimese poolt palgast (kaks protsenti) pensionifondi makstud eurole omalt poolt juurde kaks eurot (neli protsenti).

„PIK on investeerimiskonto, mille puhul on inimestel väga oluline jälgida ka tehingute kulukust ehk teenustasusid,“ ütles Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht Kaire Peik. „Lisaks saavad Swedbanki PIK-i omanikud teha tasuta tehinguid Swedbanki Roburi investeerimisfondidega ja Balti aktsiatega. Portfelli hoidmine on olenemata kogunenud summast samuti tasuta.“

Swedbanki pensioni investeerimiskontot saab avada Swedbanki internetipangas. Koos PIK-i avamisega saab kohe esitada ka vahetusavalduse, et tuua juba kogunenud pensioniraha oma PIK-ile. 

Hiljemalt 31. juulil 2021 esitanud vahetusavalduste puhul kantakse raha pensionifondist PIK-ile 1. septembril 2021 ja seejärel saab oma pensioniraha ise investeerima hakata. Avaldusi uute sissemaksete laekumiseks PIK-ile saab esitada alates 1. septembrist 2021.

„Pensioni investeerimiskontot saavad kasutada üksnes need, kes ei esitanud avaldust II sambast raha välja võtta. Kui see sai siiski tehtud, siis II sambast lahkumise avaldust saab tagasi võtta kuni juulikuu lõpuni,“ lisas Peik.

 Swedbank tutvustab pensioni investeerimiskontot veebiseminaril 8. aprillil kell 16. Lähemalt saab veebiseminari kohta lugeda ja registreeruda Facebookis

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.