Swedbank kergitas taas hoiuste intresse: aastase hoiuse intressimäär jõudis turuliidritega samale tasemele

Swedbank.Foto: Shutterstock

Alates tänasest kasvas Swedbanki aastase tähtajalise hoiuse intress nii era- kui äriklientidele 3,5 protsendini. Kõigi tähtajaliste hoiuste perioodide intress kasvas 0,25-0,5 protsendipunkti võrra.

Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul on klientide käitumisest näha, et hoiustajad otsivad turvalist raha paigutamise võimalust ja soovivad praeguses intressikeskkonnas häid intresse pigem pikemaks ajaks fikseerida. „Eraklientide poolt sõlmiti aprillikuus üle 8500 uue tähtajalise hoiuse lepingu ning kõige populaarsemaks hoiustamise perioodiks on üks aasta. Ligi 80% uutest hoiuselepingutest on sõlmitud aastaseks perioodiks,” sõnas ta.

Ulla sõnul on Swedbank kergitanud hoiuste intresse tänavu kuus korda ja selle tulemusel on eraklientide hoiuste mahud kasvanud 53%.

Hoiuste intressid on kasvanud sel aastal kõikidel pankadel ja Swedbanki aastane hoius maksab nüüd välja sama palju kui Bigbankil, Coop Pangal ja LHV-l. Kõige kõrgemat aastase hoiuse intressi ehk 3,7% pakub aga hetkel Holm Bank.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.