Uudis

Swedbank sattus rahapesuskandaali

Swedbanki peakontor StockholmisFoto: REUTERS/Ints Kalnins /Scanpix
  • 50 kahtlast klienti, 3,8 miljardi euro ulatuses ülekandeid
  • Pank on teavitanud kahtlastest tehingutest politseid

Rootsi rahvusringhääling SVT väidab, et 50 “ilmse rahapesu kahtluse signaaliga” klienti on teinud aastatel 2007-2015 kokku 3,8 miljardi euro ulatuses ülekandeid Swedbanki ja Danske Banki vahel. Umbes 50 kliendi seas on riiulifirmasid ja ärikliente, kellel puudus äritegevus.

Swedbanki esindaja teatas SVT-le, et pank on tuvastanud kahtlasi tehinguid ja teatanud neist politseile.  Enne eilset oli Swedbanki tegevjuht Birgitte Bonnesen korduvalt kinnitanud, et mingeid seoseid Danske skandaaliga pole pangas leitud.

Aastatel 2011 kuni 2015 vastutas Birgitte Bonnesen Swedbanki Balti panganduse eest.

Seosed ka Eestis

Postimees kirjutas täna, et neil on andmed üle kümne Swedbank Eesti kliendi seotusest kahtlaste rahavoogudega. Nende kontodel liikunud tehingute summad ulatuvad miljonite, kohati kümnete miljonite dollariteni.

Eesti Swedbank keeldus Postimehe ajakirjanikega sel teemal kohtumast. Postimees taotles panga juhtkonnalt kohtumist rahapesuga seotud teemadel rääkimiseks esmaspäeval, ent teisipäeva õhtul edastas panga kommunikatsioonijuht Kristiina Herodes kirjalikult vaid üldise kommentaari.

“Me ei tolereeri rahapesu ja peame seda väga tõsiseks kuriteoks. Praeguse aja panganduses on kindlasti see üks keerukamaid väljakutseid, mille vastu võitleme. Ebaseaduslikul teel saadud raha pesemiseks üritatakse pidevalt uusi viise välja mõeldes kasutada finantsinstitutsioone ning seetõttu paneme suurt rõhku ennetustööle. See on meie jaoks prioriteet,” seisis kirjalikus avalduses.

SVT uurimine paljastas, et Swedbankist liikus läbi ka osa niinimetatud Sergei Magnitski kaasusega seotud rahapesust.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses