Uudis

Swedbank vahetab sõltumatuse tagamiseks rahapesu audiitori välja

Swedbanki ametist lahkuv tegevjuht Birgitte BonnesenFoto: Anders Ahlgren / Scanpix

Rahapesu võimaldamises kahtluse alla sattunud Swedbank teatas eelmisel nädalal, et palkab asjaolude selgitamiseks audiitorfirma EY. Täna aga selgus, et töö antakse hoopis konsultatsioonifirmale Forensic Risk Alliance.

“Swedbank soovib tagada, et välisaudit vastab kõrgetele standarditele ja on täna otsustanud asendada uurimise läbiviimisel EY ettevõttega Forensic Risk Alliance,” teatas pank täna börsile.

Liiga tihedad seosed

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Rootsi väljaanne Affärs Världen (e. k. Ärimaailm) kirjutas reedel, et EY on uurimise all seoses Danske Bankis toimunud väidetava rahapesu juhtumiga. Lisaks selgus, et üks Swedbanki tippjuhte oli varem EY Rootsi haru juht.

Välisaudiitor teavitab uurimise tulemustest panga tegevjuhti Birgitte Bonneseni ja nõukogu mitte hiljem kui 28. märtsil, kui toimub aktsionäride üldkoosolek. Seejärel tutvustatakse tulemusi ka aktsionäridele ja avalikkusele.

Ulatusliku ja süstemaatilise rahapesu kahtlus

Eelmisel nädalal paljastas Rootsi televisiooni saade Uppdrag Granskning, et Swedbanki ja Danske Banki Balti üksuste vahel liikus vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni ehk 3,8 miljardit eurot.

SVT andmeil toimusid rahapesukahtlusega ülekanded aastatel 2007-2015. Umbes 50 kliendi seas on riiulifirmasid ja ärikliente, kellel puudus äritegevus, kuid mis tegid miljonitesse ulatunud ülekandeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.