Uudis

Swedbanki endised töötajad said süüdistuse rahapesus

Foto: Shutterstock

Läti prokuratuur on esitanud rahapesusüüdistuse 11 inimesele, kelle hulgas on ka Swedbanki endiseid töötajaid, kinnitas prokuratuuri pressiesindaja Laura Majevska BNS-ile.

Prokuratuuri organiseeritud kuritegude osakond esitas süüdistused selle aasta alguses ning kõiki puudutatud isikuid süüdistatakse kriminaalse tulu suuremahulises või grupiviisilises pesemises, sellise teo süüdimõistmisel oleks karistus kuni 12 aastat vangistust.

Praegu ei avalda Läti prokuratuur käimasoleva kriminaalasja kohta detailsemat informatsiooni.

Swedbank teatas teisipäeval Läti meediale, et on saatnud õiguskaitseorganitele teavet kahtlaste tehingute kohta, mis sisaldavad sularahas tehtud valuutavahetusi panga kontorites.

Panga sisekontroll tuvastas kahtlased tehingud 2017. aastal ning edastas info Läti finantsinspektsioonile. Juhtum jõudis prokuratuuri, mis esitas tehingutega seotud isikutele, sealhulgas Swedbanki endistele töötajatele süüdistuse.

“Panga töötajad ei järginud Swedbanki kliendituvastamise protseduurireegleid ega sise-eeskirju. See võimaldas mõnedel klientidel viia läbi suuri valuutatehinguid, mille käigus ei tuvastanud nende identiteeti ega tehingutes kasutatud raha päritolu,” teatas Swedbank.

Pank lisas, et tehinguid võimaldanud töötajad on vallandatud ning mõned neist seisavad silmitsi kriminaalsüüdistusega.

Kahtlaseid tehinguid viidi läbi kuni 2017. aastani ning pärast sisejuurdlust on neid analüüsitud ka sõltumatu, pangavälise uurimise käigus.

Swedbank märkis, et pärast sisekontrolli tugevdamist 2017. aastal pole sellised rikkumised enam võimalikud. Veel enam, valuutatehinguid saab nüüd teha vaid Swedbanki internetipangas või mobiilirakenduses.

Pank rõhutas, et teeb õiguskaitseorganitega igakülgset koostööd ja tagab võimudele kogu tema käsutuses oleva informatsiooni.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.