Uudis

Swedbanki netipangas näeb nüüd ka teise panga kontojääki ja peagi muudki

Swedbanki kontoris peagi enam sularahas valuutat vahetada ei saa.Foto: REUTERS/Ints Kalnins/ Scanpix

PAlates tänasest on Swedbanki eraklientidel võimalik näha oma internetipangas ka SEBs asuva konto jääki. Peagi avaneb sama võimalus ka äriklientidele.

Lähiajal saab internetipangas näha oma teistes pankades olevate kontode jääke, kontode väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt makseid, teatas Swedbank.

“Üks esimestest avatud panganduse uuendustest jõuab Swedbanki ja SEB teenuseid kasutavate klientideni. Soovi korral saavad meie kliendid vaadata Swedbanki internetipangas ka oma SEB konto jääki, mis annab inimestele võimaluse omada paremat ülevaadet oma rahaasjadest,” ütles  Swedbanki eraisikute panganduse juht Kaie Metsla.

Selleks, et mõlema panga kontode infot ühest kohast vaadata saaks, tuleb siseneda Swedbanki internetipanka ja klikata lingil “Lisan teise panga kontod” ning järgida juhiseid.

Sügisel saavad Swedbanki kliendid internetipangas vaadata lisaks teistes pankades olevate kontode jääkidele ka kontode väljavõtteid ning algatada nendelt kontodelt ka makseid. See tähendab, et kliendid ei pea enam erinevate pankade keskkondadesse eraldi sisse logima.

Swedbank kinnitas seejuures, et pank ei analüüsi ega salvesta teiste pankade kontoinfot.

14. septembril jõustub Euroopa Liidu makseteenuste direktiiv PSD2 (Euroopa Liidu teine makseteenuste direktiiv), mille eesmärk on arendada elektrooniliste maksete turgu ning luua turvaliste ja tõhusate maksete jaoks paremaid tingimusi.

Selleks ajaks peavad kõik Euroopa Liidus tegutsevad pangad avama oma infrastruktuuri teistele litsentseeritud teenusepakkujatele, mis avab tulevikus uusi võimalusi ka erasektorile.

Kasutaja nõusoleku korral saavad pangad pakkuda mitut uut teenust – kuvada kliendi teise teenusepakkuja juures asuva konto infot ja algatada sealt makseid. Kliendi nõusolek andmetele juurdepääsuks kehtib 90 päeva, kuid kasutaja võib selle igal hetkel tagasi võtta.

Märksõnad: , , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses