Uudis

Swedbanki uue äpi kaudu saab välkmakseid saata

Geeniuse test annab vastuolulise tulemuse

Swedbanki internetipank

Nüüdsest saavad Swedbanki erakliendid sooritada välkmakseid, kasutades selleks uut mobiiliäppi “Swedbank 2019 Eestis”, mis on saadaval nii iOSile kui ka Androidile.

“Tulevikus lisame välkmaksete saatmise võimaluse ka internetipanka ja uude mobiilipanka,” ütles Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets. Välkmakseid saab vastu võtta sõltumata pangakanalist.

Välkmaksete hind oma sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel – sarnaselt kõigi muude SEPA euromaksetega on sissetulevad välkmaksed tasuta. Väljuvatele välkmaksetele lisatasu ei kehtestata, hind on sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Töötab aga ei tööta ka

Geenius testis uut teenust ja sai tulemuse, kus kahest erinevast telefonist erinevatelt kontodelt SEB panka samale kontole sooritatud maksest üks laekus mõnekümne sekundiga ja teine pole selle tekst kirjutamise hetkeks kümnekonna minutiga veel laekunud.

Ehkki äpp näitab, justkui oleks ülekanne toimunud, pole teine osapool seda kätte saanud.

Raha peaks liikuma sekunditega

Välkmaksete süsteem on EBA Clearing’u pakutav üleeuroopaline reaalajas toimiv makseplatvorm ja -süsteem. See võimaldab raha sekunditega mistahes ajal ühes pangas olevalt kontolt teises pangas olevale kontole kanda.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.