Swedbankis saad nüüd säästa rahakogujaga. Mis see on ja mida teised pangad pakuvad?

Swedbankis muutuvad hoiuste ja Rahakoguja intressimääradFoto: Shutterstock

Nüüd on ka Swedbanki klientidel võimalus iga kaardimaksega veidi raha koguda. Teistes suuremates pankades on samuti sarnane lahendus olemas.

Asi toimib nii, et iga kord, kui maksad kaardiga, ümardatakse summa üles täiseuroni ja vahe kantakse Rahakoguja nime kandvale hoiusele.

Näiteks kui teed kaardimakse summas 2,35 eurot, kantakse ära 0,65 eurot. Nii säästad pidevalt väikeseid summasid, mis kokku võivad anda päris korraliku raha. Kui tahad, saad ümardamise ka ajutiselt või jäävalt igal hetkel välja lülitada.

Rahakogujasse saab ka ise kas eraldi maksete või püsikorraldusega raha juurde panna. Samas tuleb arvestada, et see hoius sobib raha kõrvale panemiseks, aga kasvu loota pole: intress on vaid 0,01 protsenti aastas, pikas perspektiivis hakkab inflatsioon su raha ühe vähemaks närima.

Swedi kinnitusel saab raha igal hetkel Rahakogujast ka välja kanda ning väljavõtmine on tasuta.

Mida teised pangad pakuvad?

SEB on oma Digikassaga turul juba 2012. aastast. See toimib täpselt samamoodi nagu Swedi lahendus – tegu on hoiusega, kuhu saad kanda kaardimaksete ümardamisest saadud sendid, tahtmise korral ka ise raha juurde kanda.

Digikassa puhul on tegu kogumishoiusega. Kui tahad sealt raha tasuta välja võtta, tuleb oodata kolm kalendripäeva. Samal päeval raha kätte saamiseks tuleb maksta tasu – 0,5 protsenti väljamakstavast summast, minimaalselt 1,60 eurot.

LHV-l täidab sarnast rolli mikroinvesteerimise teenust, ent see eristub konkurentidest selle poolest, et eesmärk on investeerida ning raha jõuab kasvukontole.

Muus osas on süsteem sama: maksad kaardiga, summa ümardub täiseuroni. Sealt edasi liigub see aga kasvukontole, kus igal kolmapäeval paigutatakse see aktsiafondidesse sinu valikul. Ostutehingute teenustasu on üks protsent.

Kuniks raha pole ära investeeritud, saab selle taas välja võtta. Muidu tuleb raha välja võtmiseks teha kasvukontol fondidega tehinguid, mis maksab päris korralikult, 11 eurot ning lisaks 0,3 protsenti iga instrumenti kohta. LHV fondidel on tehingutasu odavam, ainult 1 protsent.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.