Uudis

Tähelepanu: kui sinu tuludeklaratsiooni konto on Danske pangas, siis vaheta see ära

Eesti finantsinspektsioon on otsustanud, et Danske pank peab Eestist lahkuma.FOTO: Mihkel Maripuu, Postimees Grupp /Scanpix

Maksu- ja tolliamet (MTA) soovitab inimestel, kes on tuludeklaratsioonil märkinud arvelduskontoks Danske panga nüüdseks suletud konto, kanda deklaratsioonile uus konto.

“Lugupeetud kliendid, kellel teist oli varasemalt pangakonto Danske pangas. Palun kontrollige oma esitatud tuludeklaratsioonil olevat pangakontot,” teatas amet sotsiaalmeedias.

Juhul, kui seal on jätkuvalt Danske panga konto, siis ei saa amet tulumaksutagastust teha, sest pangakontod on suletud. “Sellisel juhul palume kanda tuludeklaratsioonile uus pangakonto;” märkis MTA.

Kolmapäeva hommikuks oli MTA-le esitatud 585 169 tuludeklaratsiooni, mille alusel kuulub tagastamisele 155,7 miljonit eurot ja juurdemaksmisele 19,5 miljonit eurot.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev on 1. aprill ning enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli. Kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest, välisriigis saadud tulu ning kui deklareerija on mitteresident, siis on tähtpäevaks 1. oktoober.

Eelmisel aastal tulu saanud inimestest kasutas maksuvaba tulu ettenähtud mahus 42 protsenti ehk 415 000 inimest, 52 protsenti tulusaajatest ehk 519 000 inimest kasutasid maksuvaba tulu lubatust vähem ning 6 protsenti ehk 62 000 inimest lubatust rohkem.

Selle aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.