Uudis

Täielik üürivabastus Tallinna äripindadele pikeneb mai lõpuni

Inimtühi tänavakohvik Tallinna vanalinnas.Foto: Shutterstock

Tallinna linnavalitsus otsustas linnale kuuluvatel äripindadel tegutsevad kauplejad, toitlustajad ning spordiklubid ja teised vabariigi valitsuse piirangute alla jäänud ettevõtted üle linna vabastada üüri maksmisest kuni 31. maini.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul pikendatakse ülelinnaliselt soodustusi linnale kuuluvatel äripindadel tegutsevatele ettevõtetele, nagu näiteks toitlustajad ja kauplejad ning ka linna pindadel tegutsevatele spordiklubidele. „Üürivabastuse määr eelnimetatud ettevõtjatele on üle linna 100 protsenti,“ täpsustas Riisalu. 

Kuna viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud meetmete ja piirangutega kaasnev negatiivne mõju avaldub linna hinnangul ka mais, siis pikendabki linn soodustusi 31. maini. „Täieliku üürivabastuse saavad ka linna rajatised ehk väliterrassid ja neile pikendatakse üüri alandamist 30. juunini,“ lisas Riisalu. 

Kui praegu on väliterrasside üürivabastust pikendatud juuni lõpuni, siis on linnal kavas vabastada linna partnerid, kes kasutavad terrasse, suve lõpuni. Praegu saab seda teha juuni lõpuni, sest pikemaks perioodiks tuleb taotleda järjekordselt riigiabi luba. Praegu on koostamisel taotlus abimeetmete riigiabina heaks kiitmiseks tähtajaga 30. juuni 2022, uue riigiabi andmise loa saamisel soovib linn pikendada väliterrassidele soodustust 31. augustini. 

Tallinn ei võta mai lõpuni linnale kuuluvate äriruumide eest üüri toitlustuse, kaubanduse, teeninduse, hariduse, alushariduse, hoolekande, spordi, huvitegevuse, noorsootöö, kunsti, kultuuri ja meelelahutuse tegevusalal tegutsejatelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.