Uudis

Tallink ähvardab koondada 2500 inimest, kui uusi toetusi ei tule

Tallinki laev Baltic Queen. Pilt on illustratiivne.Foto: AS Tallink Grupp / Marko Stampehl

Tallink Grupp teatas, et neil on ohus 2500 töökohta, kui Eesti ja Soome ei loo uusi palgatoetusi turismisektorile ega vähenda reisipiiranguid.

Tallink Grupp andis kolmapäeval kontserni töötajaskonnale teada, et teeb sel nädalal töötukassale ja meremeeste sõltumatule ametiühingule teavituse, et on algatanud täiendava kollektiivse koondamise protsessi.

Kontserni Soome tütarettevõtte Tallink Silja töötajatest on suur hulk juba praegu palgata puhkusel ning jäävad praeguse seisuga jätkuvalt palgata puhkusele kas osaliselt või täielikult.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Palgata puhkusel on mingis ulatuses kõik Tallink Silja 1200 kalda- ja meretöötajat, sealhulgas ettevõttele kuuluva kahe Soome lipu all opereeriva laeva Silja Serenade ja Baltic Princessi meeskonnaliikmed.

“Viirusnäitajate järjekordne halvenemine, meie koduturgude erinev lähenemine reisipiirangutele, infomüra Soome meedias, mis on piletimüüki tugevalt pärssinud ja riiklikke toetusi puudutavate täiendavate otsuste puudumine erinevates tegevusriikides, on viinud meid selleni, et jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb tegevusi veelgi enam optimeerida,” ütles Tallinki juht Paavo Nõgene.

Ta lisas, et kui toetusotsused tehakse riikide poolt kiiresti või kui turuolukord muutub, on Tallink valmis ka oma tänased plaanid ja otsused üle vaatama ulatuses, mida toetusotsused võimaldavad. Samuti on firma valmis koondatud inimesed võimalusel tagasi tööle võtma.

Tallink on riigilt korralikult toetust saanud

Eesti riigilt on Tallink seni koroonatoetust saanud päris korralikult. Augusti alguse seisuga näiteks oli gruppi kuuluva Hansaliini 1835 töötajale makstud töötasu hüvitist 5,8 miljonit, HT Laevateeninduse 528 töötajale aga 1,85 miljonit eurot.

Reeglid näevad ette, et kui töötaja koondatakse kalendrikuul, mille eest töötasu hüvitist taotletakse, või sellele järgneval kalendrikuul, tuleb hüvitis tagasi maksta. Kui tööandja taotles töötasu hüvitist näiteks maikuu eest ning töötaja tööleping lõpeb koondamise tõttu juunis, tuleb toetus riigile tagasi maksta. Praegu seega enam piiranguid pole.

Lisaks kriisiaja palgahüvitisele on Tallink aga riigilt saanud ka eriabi – 100 miljonit eurot laenu, mis võimaldab ettevõttel katta selle aasta opereerimiskulu. Tallinkile väljastab laenu Kredex.

Lisaks on majandusminister Taavi Aas käinud välja kava toetada Eesti-Soome ja Eesti-Rootsi liinidel sõitvaid laevafirmasid 20 miljoni euroga, et katta koroonakriisi kahju.

Toetusmehhanism on ette nähtud liinipõhiselt ning toetusmeede võimaldab toetusperioodil tekkinud kahju hüvitamist kuni 80% ulatuses. Eesti-Soome liinil hüvitataks kulusid 13. märtsist 15. juunini, Rootsi liinide puhul taotlusvooru välja kuulutamisele eelneva kuu lõpuni.

Raha saaksid taotleda kõik nendel liinidel sõitvad laevafirmad, näiteks Tallink, Viking Line, Eckerö Line ja DFDS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.