Tallink koondab 190 laevatöötajat, sest lähiajal endised mahud ei taastu

Tallinki laev Baltic Queen. Pilt on illustratiivne.Foto: AS Tallink Grupp / Marko Stampehl

Tallink andis teada, et koondab Eestis kuni 190 töötajat, peamiselt laevade teenindavat personali, sest kriisieelses mahus lähiajal äri ei taastu.

Koondamisest teavitas Tallink täna töötukassat, Eesti Meremeeste Sõltumatut Ametiühingut ja töötajaid.

“Oleme Eestis suutnud seni vältida meretöötajate koondamist tänu erinevatele meetmetele ning lootusele, et suudame oma operatsioonid taastada kiiremini, kui me seda tänaseks teha oleme saanud,” nentis Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene

Ta tõi esile, et jätkuvalt on jõus mitmetes riikides osalised reisipiirangud, mis mõjutavad kokkuvõttes majandustulemusi vähemalt järgmise suveni.

“Paraku on nii, et kriisieelses mahus lähemate kuude jooksul meie tegevus kindlasti ei taastu, mis tähendab ka seda, et meil pole kõikidele tänastele kontserni töötajatele senises mahus tööd pakkuda,” rääkis ta.

Säästmaks Eesti personali suuremast koondamisest, teeb Tallink osale meretöölepinguga töötavatele kolleegidele ka ettepaneku vähendada ajutiselt töökoormust ja tasu 20 protsendi  võrra. “Turunõudluse taastumisel saame koormust ja tasu taas suurendada. Kokkuleppeid pakume sügis-talv-kevad perioodiks,” lubas Nõgene.

Varem on koondatud hotellides ja Rootsis

Mai keskel teatas Tallinki Rootsi tütarfirma Tallink Silja AB, et on alustanud protsessi, mille tulemusel koondatakse ettevõttest kuni 450 töökohta.

Rootsi lipu all tegutsevad Tallinki laevad Galaxy ning Silja Symphony. Siis teatas Tallink, et Rootsi koondamine puudutab eelkõige laevade teenindava personali töökohti, kuid ka mõningaid kaldapersonali töökohti.

“Erinevad reisipiirangud on reisijate meretranspordi tohutu majandusliku surve alla pannud ja tänaseks on selge see, et veel mõnda aega tuleb meil oma tegevusi märkimisväärselt piirata. Seega ei jää meil midagi muud üle, kui vähendada oma organisatsiooni suurust ning koondada töökohti nii laevadel kui kaldal,” ütles Tallink Silja AB tegevjuht Marcus Risberg 19. mail.

Tallink on koondanud ka firmale kuuluvas Tallink Hotelsi majutusketis – esiti aprillis 99 inimest, nüüd juuni alguses veel 60. Tallink City hotellis alustatakse septembris ka kapitaalremonti, mis kestab kuni mai lõpuni – hotell avatakse uuesti taasta pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.