Uudis

Tallinlased saavad nüüd pea 200 euro eest kuus lapsehoiuteenuse hüvitist

Lastehoiuteenuse eest saavad tallinlased hüvitist.Foto: Shutterstock

Tallinn hakkas sügisel hüvitama lapsehoiuteenuseid, nüüd tõuseb summa veelgi – 196 euro juurde kuus.

Nii lapsevanem, eestkostja kui ka laps ise peavad raha saamiseks rahvastikuregistri järgi Tallinnas elama. Ühtlasi ei tohi laps olla kantud ühegi linna- ega eralasteaia nimekirja.

Ka hooldusperedel, kelle peres kasvavad lapsed, kes on Tallinna linna eestkostel, on õigus lapsehoiuteenuse hüvitisele, olenemata kas hoolduspere vanemad on rahvastikuregistri järgi Tallinna elanikud.

Veel on toetuse tingimuseks, et lapsehoiuteenust ostetakse tegevusloaga teenuse osutajalt.

Kui suur toetus on?

Hüvitise määr ühe lapse kohta on võrdne linnalasteaedadele eelarve jaotamise aluseks oleva summaga ühe lapse kohta ühes kalendrikuus, milleks on tänavu 196 eurot kuus. Eelmisel aastal oli summa 187 eurot.

Määrus, millega uus toetuse suurus kehtestatakse, hakkab kehtima tagasiulatuvalt – ehk 1. jaanuarist.

Hüvitist makstakse 100%, kui teenuse eest on tasutud summas, mis on hüvitise pooleteisekordse määraga võrdne või sellest suurem – ehk 294 eurot – ja 50%, kui summa ületab 196 eurot, ent ei ulatu pooleteistkümneni.

Õigus taotleda hüvitist tekib järgmisel päeval arvates päevast, mil lõpetatakse vanemahüvitise maksmine selle lapse eest, kelle jaoks lapsehoiuteenust ostetakse. Õigus kaob siis, kui laps kantakse lasteaia või kooli nimekirja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.