Uudis

Tallinn ehitab saja miljoniga Lasnamäele suure olümpiaujula

Kunda ujula. Pilt on illustratiivne.Foto: Scanpix

Tallinna linnavaraamet kuulutas välja kontsessioonihanke Lasnamäele Tondiraba jäähalli kõrvale kerkiva olümpianormidele vastava ujula rajamiseks, hanke eeldatav maksumus on 96,9 miljonit eurot.

Aadressile Varraku 14a kerkib olümpiastandarditele vastav ujula vähemalt kahe, sealhulgas 50 meetri ja 25 meetri pikkuste basseinidega. 50-meetrisel basseinil peab olema vähemalt 10 rada ning 25-meetrisel basseinil vähemalt neli rada.

Rajada tuleb tribüünid vähemalt 400 kohaga, millelt on võimalik jälgida vähemalt täismõõtmetega basseinis toimuvaid võistlusi.

Linn eelistab, et hoonesse rajataks ka universaalne pallimänguplats, mille lahendus on eskiisi ja seletuskirja hindamisel hankemenetluses oluline asjaolu.

Parkimiskohtadest puudust ei tule

Kontsessionäär peab aadressile Varraku 14b rajama vähemalt ühe maa-aluse korrusega parkla ja parkimisplatsi vähemalt 300 tähistatud parkimiskohaga.

Tallinna linn rajab maa-aluste korruste peale kuni viiekordse parkimismaja ligikaudu 700 parkimiskohaga pärast kinnistule uue detailplaneeringu kehtestamist.

Ujulahoone tööde teostamise tähtaeg on viis aastat hoonestusõiguste seadmise asjaõiguslepingu sõlmimisest. Parkla peab valmima hiljemalt ujulahoone kasutusloa andmise ajaks.

Pakkumusi saab esitada 21. novembrini. Lepingu kestus on 50 aastat.

Valmib kuue aasta pärast

Tallinn teatas septembri algul, et plaanib koostöös eraettevõtjatega rajada Lasnamäele Tondiraba jäähalli kõrvale olümpianormidele vastava ujula, mis peaks valmima 2025. aasta lõpuks.

“Kui kõik sujub, saab ehitusega algust teha 2021. aasta sügisel ning ujula saab valmis 2025. aasta lõpuks,” ütles linnavara haldamist kureeriv abilinnapea Eha Võrk toona pressiteates.

Võrk rääkis, et potentsiaalsel arendajal peab olema piisavalt varasemaid kogemusi sama suures mahus projektide arendamisel. “Hankes saavad osaleda ka ühispakkujad, mis võimaldab arendajal kaasata pakkumisse ujulat haldama hakkava operaatori,” lisas ta.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et ujula osas on samme astutud varemgi, kuid nüüd on linn jõudnud konkreetsema tegevuseni.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.