Uudis

Tallinn hakkab uuest õppeaastast ka eralasteaedade lapsi tasuta toitlustama

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on mitme koroonast tingitud probleemi lahendamisel teist meelt kui valitsus.Foto: Madis Sinivee / Postimees / Scanpix
Tallinna linnavalitsusel on koostamisel 2020. aasta linnaeelarve, mis näeb muuhulgas ette eralasteaedades käivate pealinna lastele toidukulude kompenseerimist ning senisest enam koolikiusamise ennetus- ja sekkumisprogrammide toetamist. Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et kahe aasta eest hakati tasuta toitu pakkuma Tallinna lastele munitsipaallasteaedades ning nüüd soovib linn laiendada meedet ka eralasteaedades käivatele pealinna lastele. Täpsemat korda eralasteaias käiva sõime- ja lasteaiarühmaealise lapse toidukulu kompenseerimiseks hakkab ette valmistama Tallinna Haridusamet, tehes selleks koostööd ka eralasteaedadega. Eralasteaedades käivate Tallinna laste toidusoodustus peaks esialgse kava kohaselt jõustuma 2020. aasta uuest õppeaastast ehk 1. septembrist. Võttes aluseks hetkel Tallinna laste arvu eralasteaedades ja selle mõningast kasvu, siis planeerib linn selleks järgmise aasta eelarvesse ligi 100 000 eurot. “Ühtlasi oleme juba meelestatud selle teadmisega, et mõnevõrra võib suureneda ka eralasteaias käivate Tallinna laste arv, mis toob kaasa vajaduse täiendava toetuste eraldamise eralasteaedadele,” ütles Kõlvart.

Raha koolikiusamise vähendamiseks

Kiusamise ennetus- ja sekkumisprogrammide rakendamiseks kõikides munitsipaalkoolides on aga kavandatud ligi 60 000 eurot. Kiusamise ennetus- ja sekkumisprogramme on Tallinnas mitmeid, näiteks „Veel parem!“ (VEPA) 1.-3. klasside õpilastele ja „Kiusamisest vabaks!“ (KiVa) 1.-6. klasside õpilastele. Tallinna 13 koolis ei ole veel rakendatud ühtegi kiusamise ennetus- ja sekkumisprogrammi, kuid linna eesmärgiks on kõik munitsipaalkoolid liituda mõne programmiga ning need koolid, kus programmid on juba rakendunud, laiendaksid omakorda tegevust järgmistesse kooliastmetesse.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.