Uudis

Tallinn leidis mitu ebavajalikku sihtasutust, kaotab need ära ja säästab maksumaksjale 700 000 eurot

Tallinn.Foto: Shutterstock

Tallinn plaanib suurt linnasüsteemi struktuuri muutmist – esimeses järgus vaadati üle linna sihtasutused ja ettevõtted.

Mitme üksuse liitmise või kaotamisega peaks linn säästma umbes 700 000 eurot, suur osa tuleb sellest nõukogu liikmete tasude kadumisest.

Milleks raha pole täpselt kasutatakse, pole linn veel teada andnud. Summa pole küll väike, ent kontekstiks tasub öelda, et Tallinna linna kulud on tänavu eelarve järgi kokku 679 miljonit eurot.

“Muudatused toimuvad kolmes etapis, täna alustame esimesega. Samas jätkame esimese etapi täiendava analüüsiga ning tulemustest teavitame täiendavalt,” rääkis linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna Televisioon kaob, aga töötajad jäävad

Esiteks sulgeb sihtasutuse Tallinna Televisioon (TTV), mis lahkus telekanalina vabalevist juba pool aastat tagasi. Sulgemise tulemusel kaob linna kuludest nõukogu liikmete tasu maksmine. Üksuses on praegu 18 töötajat.

Töötajatest siiski ei loobuta – meeskond liitub linnakantseleiga ning jätkab ilmselt enam-vähem senist tegevust. Ka koostöö erakanalitega jätkub. “Koostöö erasektoriga on näidanud seda, et oleme saavutanud vaatajate numbri kasvu vähemate kuludega,” märkis Kõlvart.

Kaotatakse EL-i esindus ja vähetuntud keskus

Tallinn likvideerib ka oma ühe töötajaga esinduse Euroopa Liidu juures põhjusel, et selle pidamine ei ole otstarbekas. Eesti Linnade ja Valdade liidul on Brüsselis nimelt oma esindus ning pealinna huve saab kaitsta antud organisatsiooni kaudu.

Samuti likvideeritakse linnavalitsuse otsusel  Tallinna Arengu- ja Koolituskeskus (TAKK). Küllaltki vähetuntud keskus on senini tegelenud erinevate välisprojektidega, seehulgas osalenud Tallinna linna kuvandi kinnistamisel piiriüleselt.

TAKK-i tegevus tuuakse linnakantseleisse välissuhete ja protokolli osakonna ning linna välisprojektide üksuse alla. Tallinna teatel panustatakse edaspidi ikka välisprojektidesse edasi. Keskus on väike – asutuses töötab praegu üks inimene, nõukogu liikmeid on kolm.

Puuetega inimesi transportiv firma liidetakse linnatranspordi alla

Puuetega inimeste – näiteks erivajadustega koolilaste – teenindamisega tegelev ettevõte Termaki Autopargi AS ühendatakse Tallinna Linnatranspordi AS-iga, mis haldab kogu pealinna ühistransporti.

“See on unikaalne teenus, aga meil on olemas suur transpordiettevõte, kus on loodud vajalik kompetents ja materiaalne baas. Siingi on eesmärgiks teenuse kvaliteedi tõstmine ja sõidukite väljavahetamine ning moderniseerimine tulevikus,” rääkis Kõlvart.

Termakis on kokku 58 töötajat, nõukogu liikmeid on viis. Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsis on ligi 2000 töötajat.

Muudatused on plaanis ellu viia selle aasta jooksul, kõik need vajavad ka linnavolikogu otsust. Vastavad dokumendid suunatakse volikokku juunikuus, menetlus algab tõenäoliselt pärast korralist puhkust.

Kolme etapiga plaani teine osa on muudatused linnakantseleis, millest antakse teada enne jaanipäeva.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.